zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Najwęższy dom na świecie

Najwęższy dom na świecie
Ten nietypowy dom mieści się w szczelinie między dwoma budynkami. Dom został zaprojektowany przez polskiego architekta, Jakuba Szczęsnego.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dom w szczelinie
Dom w szczelinie
Dom został zaprojektowany przez polskiego architekta, Jakuba Szczęsnego. Postanowił on wybudować go w szczelinie między budynkami na warszawskiej Woli.
Wyzwanie dla architekta
Wyzwanie dla architekta
W najszerszym miejscu budynek ma 1,22 m szerokości i jest prawdopodobnie najwęższym domem na świecie. Wejście do domu na tyłach budynku ma zaledwie 72 cm szerokości. Całość powierzchni mieszkalnej to 14.5 m2.
Konstrukcja
Konstrukcja
Konstrukcja budynku jest stalowa. Mocowanie instalacji w szczelinie budynku było sporym wyzwaniem. Do części mieszkalnej wchodzi się z pierwszej kondygnacji przez podnoszoną klapę ze schodami, a do pomieszczeń na dwóch pozostałych kondygnacjach po drabinach.
Przestrzeń
Przestrzeń
Dom z został tak zaprojektowany by było w nim dużo światła. W środku mieszczą się wszystkie udogodnienia takie jak: kuchnia, łazienka, łóżko czy nawet biurko do pracy. słowem wszystko to co w potrzebne do zamieszkania
Miejsce dla pisarza
Miejsce dla pisarza
Oficjalnie rezydentem domu jest izrealski pisarz, Edgar Keret. Początkowo pisarz obawiał się, że przestrzeń wewnątrz domu będzie klaustrofobiczna i ciemna. Jednak gotowy projekt bardzo przypadł mu do gustu.
Nie tylko pracownia
Nie tylko pracownia
Dla Edgar Kereta, ten inspirujący dom to głównie pracowania, a kiedy nie przebywa w Polsce, dom służy również jako mieszkanie dla artystów. Dla architekta Jakuba Szczęsnago nową misją stało się szukanie szczelin do zaobudowy; ta nietypowa instalacja to początek podobnych projektów.
Wczytywanie rekomendacji...