zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Nowoczesna górska chata

Nowoczesna górska chata
Alpejski dom Patricka i Catherine to jednocześnie baza wypadowa do długich górskich wycieczek, które są ich pasją. Życie z dala od wielkomiejskiego zgiełku daje im wiele satysfakcji. Bo tu bez pośpiechu mogą gromadzić miłe wspomnienia.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Ten dom to przykład typowej alpejskiej architektury. Ze spadzistym dachem z poszyciem z drewna i uroczymi drewnianymi balkonikami biegnącymi dookoła budynku. Z jego okien roztaczają się piękne widoki na góry.
Kuchnia
Kuchnia
Życie kuchenne toczy się wokół funkcjonalnej nowoczesnej wyspy z obszernym blatem jadalnianym. Mebel wykonany z drewna doskonale pasuje do klimatu tego górskiego domu. Pod rzędami okien umieszczono typowe kuchenne szafki.
Barek
Barek
Ściany domu wykończono kamieniem i drewnem, które zdobią wnętrze naturalną strukturą i usłojeniem. W jadalni znajduje się barek z blatem wykończonym stalową blachą. Metal nadaje mu industrialny charakter, z którym harmonizują stołki barowe i lampy w podobnym stylu.
Jadalnia
Jadalnia
Meble do jadalni mają proste nowoczesne formy. Przy stole poza krzesłami ustawiono ławkę, która kojarzy się z rustykalnym wyposażeniem. A poza tym jest praktyczna, bo zmieści się na niej więcej osób. Drewniane żaluzje i lniane zasłony to detale dodające wystrojowi przytulności.
Salon
Salon
Część dzienna znajduje się w otwartej przestrzeni. Krokwie i drewniany sufit poddasza ciekawie skomponowano z szarością ścian oraz innych elementów wyposażenia. Telewizor zawieszono pomysłowo na niewysokiej ściance działowej.
Kącik wypoczynkowy
Kącik wypoczynkowy
W salonie nie ma kanapy, za to po dwóch stronach wyjścia na balkon ustawiono bliźniacze leżanki. Catherine wspomina, że takie meble były kiedyś na wyposażeniu każdego prowansalskiego domu. W alpejskim klimacie sprawdzają się równie dobrze - gospodarze z przyjemnością zażywają na nich relaksu po swoich długich wędrówkach.
Sypialnia
Sypialnia
Minimalistyczny wystrój sypialni pozwala grać pierwsze skrzypce malowniczemu drewnianemu sufitowi. Za łóżkiem właściciele wznieśli praktyczny gzyms, który służy za półkę na lampy nocne i drobiazgi. Ciemne zasłony blokują mocne poranne słońce.
Przedsionek
Przedsionek
W przedsionku gospodarze mają specjalne pomieszczenie na sprzęt górski. Czekany, raki, narty - wszystko ma tu swoje miejsce. Pojemna szafa służy za garderobę w przedpokoju.
Wczytywanie rekomendacji...