Nowoczesna szeregówka w Szwajcarii

Nowoczesna szeregówka w Szwajcarii
Za murami starych budynków w Bazylei kryje się nowoczesna architektura. Siedem bliźniaczych domów tworzy stylową enklawę. Wewnątrz jednego z domów rządzi beton. Jest surowo i industrialnie.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Za fasadą starych kamienic kryją się nowoczesne wnętrza. Zdradzają je przeszklone drzwi, które prowadzą na wspólne dla siedmiu apartamentów podwórze.
Betonowe ściany
Betonowe ściany
W całym domu zastosowano betonowe ściany. To bardzo praktyczne rozwiązanie - zimą utrzymują ciepło, a latem chłodzą.
Kolekcja sztuki
Kolekcja sztuki
Właściciel pasjonuje się sztuką. W jego kolekcji znalazły się m.in. dzieła kupione w galerii w Bazylei, rzeźba z Tajlandii i sitodruk grafiki autorstwa Andy'ego Warhola.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia ma dwurzędowy układ. Fronty zabudowy oraz blat wykonano z metalu - dzięki temu mieszkanie ma jeszcze bardziej industrialny charakter.
Łazienka
Łazienka
Betonu nie mogło zabraknąć w łazience. Architekt zostawił gołe ściany. Ich ozdobą są odsłonięte rury, które tworzą przyjemną kompozycję.
Sypialnia
Sypialnia
Wystrój sypialni jest bardzo minimalistyczny. Nie ma w niej zbyt wiele sprzętów. Za betonową ścianą kryje się garderoba. Wnętrze ociepla drewniana podłoga w naturalnym kolorze.
Salon
Salon
W części salonu otwarto przestrzeń na całej wysokości. Przeszklona ściana zapewnia dostęp do naturalnego światła. Wnętrze doświetlone jest również dzięki barierce na antresoli, którą wykonano z cienkich stalowych linek.
Patio
Patio
Podwórko to wspólna przestrzeń dla mieszkańców wszystkich siedmiu szeregówek. Przy wyjściu z domu znajdują się deski, które szybko przechodzą w kamieniste podłoże.
Wczytywanie rekomendacji...