zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Nowoczesny dom w Alpach

Nowoczesny dom w Alpach
Jego prosta bryła wykończona drewnem idealnie wpisuje się w fantastyczny alpejski krajobraz. A ten można podziwiać z salonu i sypialni przez duże okna o nietypowym kształcie. Jak na górską chatę przystało, wnętrze wykończono głównie drewnem.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Wzniesiony na zboczu dom jest świetnym miejscem widokowym. A jego minimalistyczna forma nie odciąga uwagi od otoczenia. Wrażenie drewnianego pudełka, jakie na pierwszy rzut oka budynek sprawia, rozwiewają przeszklenia na jego fasadzie i bocznych ścianach.
Taras
Taras
Taras to platforma bez barierki. Dzięki temu daje poczucie nieograniczonej przestrzeni. Gdy przesuwane drzwi do salonu są otwarte, taras stanowi jego naturalne przedłużenie.
Schody
Schody
Wąska klatka schodowa jest umieszczona za plecami betonowego kominka. Stopnie bez podstopnic, za to z prześwitami pozwalającymi na przepływ światła, tworzą lekką wizualnie konstrukcję. Połączenie drewna z betonem nadało wnętrzu stylistyczny pazur.
Sypialnia
Sypialnia
Meble w sypialni zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Poza podwyższonym łóżkiem i biurkiem z krzesłem nie ma tu miejsca na zbędne dodatki. Nie ma też telewizora, bo mieszkańcy tego domu najchętniej spędzają czas na podziwianiu ciągnących się po horyzont szczytów gór.
Łazienka
Łazienka
Zamiast tradycyjnych kafli na ścianach łazienki położono… aluminium. Jego zalety to wodoodporność i brak fug do czyszczenia. Metaliczny połysk nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd i optycznie je powiększa.
Aneks kuchenny
Aneks kuchenny
Oliwkowa zieleń zabudowy kuchennej wnosi odrobinę naturalnego koloru do wystroju strefy dziennej. Z aneksu też można podziwiać widok, bo i tu znajduje się duże okno. W szklanym panelu nad blatem efektownie odbija się panorama gór.
Salon z jadalnią
Salon z jadalnią
Strefa dzienna jest zaprojektowana na dwóch poziomach. Na wyższym znajduje się jadalnia z długim stołem i betonowy kominek z otwartym paleniskiem. Szeroki parapet okna zaopatrzony w poduszki jest dodatkowym siedziskiem, na którym można usiąść z książką lub po prostu delektować się naturą.
Designerskie meble
Designerskie meble
Salon cały w drewnie – od podłogi aż po sufit – urządzono designerskimi meblami, takimi jak krzesła Pony projektu Ray i Charlesa Eamesów. Naturalna krowia skóra doskonale harmonizuje z klimatem miejsca. Nowoczesna grafitowa kanapa to modułowy mebel, który można dowolnie konfigurować.
Wczytywanie rekomendacji...