Nowoczesny dom z drewna

Nowoczesny dom z drewna
W berlińskiej dzielnicy Pankow stylowe wille przeplatają się z nowoczesnymi domami. Jeden z nich należy do rodziny Athanassiosa Tsingasa. Pokryty drewnem budynek ma przeszklone ściany, dzięki którym jego wnętrze przenika się z otaczającym ogrodem.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Prosta forma i drewniana elewacja przyciągają wzrok. Budynek jest energooszczędny, wyposażony w panele słoneczne i piec, który zimą ogrzewa wnętrze.
Kuchnia z jadalnią
Kuchnia z jadalnią
Otwarta przestrzeń parteru łącząca salon z kuchnią i jadalnią jest urządzona minimalistycznie. Wyposażenie to proste meble kuchenne i duży jadalniany stół, przy którym rodzina lubi spędzać czas. Na podłodze grafitowa żywica w industrialnym stylu.
Salon
Salon
Żeliwna obudowa kominka zasilanego drewnem pasuje do industrialnej podłogi. Składowane obok drewno i drewniany regał przełamują surową stylistykę salonu. Podobnie jak wzorzysta kanapa zasypana kolorowymi poduszkami.
Schody
Schody
Mocowane do ściany drewniane stopnie wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Ich dynamiczna konstrukcja umownie dzieli dom na dwie części, a przy tym ożywia ascetyczny wystrój.
Kładka na piętrze
Kładka na piętrze
Nad schodami znajduje się drewniana kładka. Stanowi ona przejście do łazienki. To rozwiązanie jest jednocześnie architektonicznym urozmaiceniem wnętrza.
Designerski mebel
Designerski mebel
Galeria na piętrze jest dodatkowym miejscem do wypoczynku. Znajduje się tu bujany fotel z podnóżkiem, który zaprojektował włoski projektant Paolo Lenti. Podłogę pokrywa przemysłowy parkiet.
Łazienka
Łazienka
W łazience ściany i podłogę z odpływem zamiast brodzika pokrywa kamienna mozaika. Strefę prysznica wydziela zasłonka na prowadnicy. Zapewnia ona jednocześnie dyskrecję, bo natrysk znajduje się tuż przy dużym oknie.
Domowe biuro
Domowe biuro
Athanassios pracuje w domu jako tłumacz-freelancer. Potrzebował więc biura. Biurko ustawione przy rzędzie wielkich okien pozwala mu łączyć zawodowe obowiązki z możliwością podziwiania pięknego widoku.
Wczytywanie rekomendacji...