Nowoczesny dom z kamienia

Nowoczesny dom z kamienia
Do starego domu na wyspie Gournsey dobudowano nową część. Ukłon w stronę tradycji, to kamienna elewacja, nowoczesność kryje się w formie obydwu brył i we wnętrzu.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Ten budynek łączy nowoczesność i tradycję. Kamienna elewacja nawiązuje do tradycyjnej dla wyspy Guernsey architektury. Forma jednak jest bliższa współczesności. Do starego budynku dobudowano nową część. Obydwa skrzydła domu mają duże przeszklenia oraz świetliki w dachu.
Kuchnia
Kuchnia
Parter to duża otwarta przestrzeń. Do kuchni trafia się zaraz po wejściu. Dwurzędowy układ zabudowy pozwala na dużą swobodę pracy. By przestrzeń dzienna wydawała się bardziej spójna, wszędzie wylano taką samą posadzkę z betonu.
Salon
Salon
Surową betonową podłogę w salonie ocieplił drewniany sufit i meble.
Jadalnia
Jadalnia
Zamiast krzesła do drewnianego stołu dostawiono długą ławkę wykonaną z tego samego drewna. Materiał ociepla chłodne, minimalistyczne wnętrze.
Antresola
Antresola
Część domu otwarto na wysokość dwóch kondygnacji. W ten sposób powstała antresola z widokiem na jadalnię. By doświetlić tę przestrzeń balustradę wykonano ze szkła.
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy został już przygotowany na przyjście na świat nowego członka rodziny. Wspólną przestrzeń można podzielić za pomocą przesuwnych drzwi.
Sypialnia
Sypialnia
Taki widok z okna nie może konkurować z wystrojem wnętrza, dlatego właściciele urządzili sypialnię prosto i funkcjonalnie.
Łazienka
Łazienka
Ta sama zasada obowiązuje w łazience. Proste białe kafelki i neutralna podłoga to ponadczasowe połączenie. Z wanny można podziwiać widok na ogród, a w suficie dodatkowo umieszczono świetlik.
Taras
Taras
Z domu można wyjść bezpośrednio na otaczający go taras. Wnętrze zrównano z poziomem tarasu, a jego powierzchnię pokryto deskami
Wczytywanie rekomendacji...