zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Penthouse na dachu

Penthouse na dachu
W Stuttgarcie stara architektura została umiejętnie połączona z nową. Na dachu secesyjnej kamienicy z 1900 roku wyrosła nowoczesna dobudówka. To mieszkanie architekta, Floriana Dannera.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Stal i szkło - tylko tyle trzeba było, by bryła nabrała futurystycznego kształtu. To nowatorski projekt, który ma już swoich naśladowców w innych miastach.
Okna panoramiczne
Okna panoramiczne
Widok na rozległą panoramę miasta możliwy jest dzięki dużym oknom - sięgają od podłogi po sufit. Taflę szyb przedzielają jedynie cienkie stalowe rozpórki.
Salon
Salon
Na 90 m.kw. mieszczą się dwa poziomy. Dolny to otwarta przestrzeń bez podziałów. Dominuje biel - od posadzki, po ściany i meble. W salonie znalazło się też miejsce na krzesła ze stalowej siatki zaprojektowane przez Harry'ego Bertoię - klasyka designu.
Kuchnia
Kuchnia
Ultranowoczesna kuchnia - szafki wtapiają się w ścianę, a podświetlają je pasy taśmy ledowej. Wyspę kuchenną zasłania niska ścianka - dzięki temu nie widać bałaganu. Dla kontrastu blat został wykonany z czarnego, eleganckiego kamienia.
Sekretny pokój
Sekretny pokój
Za drzwiami, które wtapiają się w rząd białej zabudowy szaf, Florian ukrył swój prywatny pokój. Przychodzi tu, by się wyciszyć. To również miejsce na osobiste pamiątki i książki, z którymi nie może się rozstać.
Schody
Schody
Są jak rzeźba. Wykonano je z 8-milimetrowej stali. Wyrastają ze ściany i wydaje się, że nic ich nie trzyma. Ale nic bardziej mylnego, to bardzo solidna konstrukcja.
Sypialnia
Sypialnia
To najbardziej minimalistyczne wnętrze w mieszkaniu. Podpatrzone w japońskich domach. Jedyny mebel to łóżko wbudowane w podłogę. Tworzą razem spójną płaszczyznę. Zostaje tylko widok za oknem, choć czasem Florianowi brakuje odrobiny prywatności.
Wczytywanie rekomendacji...