Penthouse w Salzburgu

Penthouse w Salzburgu
Simone i Josef Gerl lubią styl modern classic, ale w swoim szwajcarskim apartamencie postawili na nowoczesność. Zastosowali też szlachetne materiały, dzięki którym wystrój jest ponadczasowy. Prawdziwym hitem w mieszkaniu są ściany pokryte... "platyną".
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Penthouse mieści się w minimalistycznym budynku i jest otoczony tarasem o powierzchni aż 160 metrów kwadratowych. Rozciąga się z niego malowniczy widok na góry.
Jadalnia
Jadalnia
Wszystkie wnętrza są stonowane kolorystycznie i wykończone luksusowymi materiałami. Heban na ścianie, krzesła obite krowią skórą, żyrandol z kryształowych paciorków tworzą wygodny i elegancki wystrój jadalni.
Kuchnia
Kuchnia
Wygląd nowoczesnej kuchni podyktowało duże okno. Zrezygnowano w niej z wiszących szafek, za to zaplanowano rozległą wyspę. Wysoka zabudowa we wnęce nie rzuca się zbytnio w oczy z perspektywy salonu.
Salon
Salon
Tłem dla nowoczesnej, obitej skórą sofy jest "metalowa" ściana o ciekawej fakturze. Zaprojektowano w niej nisze-półki na dekoracje. We wnętrzu wprowadzono tylko akcenty koloru w postaci poduszek na sofie i fotela.
Platynowa ściana
Platynowa ściana
Dwie ściany w salonie pokryto otynkowanym i wyszlifowanym metalem. Zastosowana technika daje wrażenie platynowej ściany. I ładnie odbija światło.
Przesuwane drzwi
Przesuwane drzwi
Przesuwane drzwi z nadrukiem oddzielają srefę dzienną od nocnej. Ponieważ są szklane, przepuszczają światło, dając wrażenie przestronności. Ścianę w korytarzu zdobi galeria rodzinnych zdjęć.
Garderoba
Garderoba
20-metrowa garderoba typu walk-in jest zabudowana dyskretnymi białymi meblami sięgającymi sufitu. Siedzisko na środku to jednocześnie komoda z szufladami. Obite czerwoną skórą wygląda bardzo efektownie.
Łazienka
Łazienka
Ekskluzywna łazienka została wykończona naturalnym kamieniem wydobywanym w Szwajcarii i panelami z czarnego szkła na ścianach. Światło odbija się w nich jak w lustrze, optycznie powiększając pomieszczenie. Oprócz wanny mieści się tu dyskretny natrysk bez brodzika.
Wczytywanie rekomendacji...