Prosty, biały dom

Prosty, biały dom
Francuski biały dom o prostej formie, skrywa wiele ciekawych rozwiązań. Meble nie są oddzielnymi bryłami, tylko zintegrowaną częścią elementów jego konstrukcji.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dom
Dom
Biały dom o prostej, modernistycznej bryle mocno wyróżnia się na tle innych domów w sąsiedztwie. Konstrukcja wokół drewnianego tarasu to rodzaj baldachimu, chroniącego przed słońcem, ale również przed wzrokiem sąsiadów.
Meble
Meble
W całym domu meble nie są oddzielnymi bryłami, tylko zintegrowaną częścią elementów jego konstrukcji. Np. w drewnianych podstopniach schodów kryją się pojemne szuflady. Można tam trzymać różne drobne przedmioty, które nie muszą być pod ręką.
Szafki pod schodami
Szafki pod schodami
A co się kryje pod schodami? Zbudowano tam pojemne szafki. Ich czarne, proste drzwi są bardzo dyskretne i prawie niewidoczne. Idealnie wtapiają się w całą bryłę schodów.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnię ustawiono w kształt litery U. Nad blatem poziome okno, zapewniające naturalne światło i ciekawe widoki podczas zmywania naczyń.
Jadalnia
Jadalnia
Biała kuchnia jest połączona z jadalnią. Szybki posiłek można zjeść także przy blacie, bo z jednej jego strony zaaranżowano barek z wysokimi stołkami.
Salon
Salon
Salon to przede wszystkim duże przeszklenia z wyjściem na taras. Nie ma tu wielu dekoracji. Wystarczy, duży, wygodny narożnik i kilka roślin aby stworzyć miłą rodzinną atmosferę.
Biblioteka
Biblioteka
Centralnym meblem na piętrze jest biblioteka, która stoi w przejściu i pełni również funkcję barierki nad schodami. Jej nieregularne podział i kolorowe grzbiety książek dodają dynamizmu stonowanej przestrzeni.
Miejsce do pracy
Miejsce do pracy
Na piętrze znajduje się również mały kącik do pracy. Oprócz biurka, komputera i kilku szafek, swoje miejsce znalazła tu wygodna rozkładana sofa. Stanęła na przeciwko przeszklonej barierki, skąd rozpościera się widok na dolną część domu.
Pokój dziewczynki
Pokój dziewczynki
W dziewczęcym pokoju dominuje intensywnie czerwona ściana, która ożywia wnętrze. Pod poziomym oknem urządzono kącik do nauki. Białe, narożne biurko jest maksymalnie proste i nie stanowi konkurencji dla dekoracyjnej ściany.
Pokój dziecka
Pokój dziecka
W pokoju najmłodszego dziecka dominuje soczysta zieleń. Zielona jest ściana, skrzynia na zabawki, stołek. Poza tym wyposażenie jest proste i oszczędne. Jedyną dekoracją są (zielone!) naklejki na ścianach.
Wczytywanie rekomendacji...