zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Secesyjny dom w Rumunii

Secesyjny dom w Rumunii
Rezydencja z początku XX wieku stała się przytulnym domem dla Helene Robert i jej rodziny. Urządzanie go trwało 12 lat. W większości wnętrz właściciele zachowali klasyczny styl, za to poddasze zmienili w nowoczesny loft.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Elegancki pałacyk został zbudowany w 1903 roku. Jego kremowa fasada to miks francuskiego neobaroku i architektury okresu Cesarstwa Austro-Węgierskiego.
Kuchnia
Kuchnia
Klasyczna kuchnia z witrynką jest na tyle przestronna, że wstawiono do niej dwa stoły, łącząc je na planie litery L. Do wnętrza przylega oranżeria oddzielona przeszklonymi drzwiami.
Salon
Salon
Helene połączyła w salonie antyki z nowoczesną kanapą i perskimi dywanami, tworząc eklektyczną, przytulną przestrzeń do wypoczynku.
Hall
Hall
Zaprojektowany na planie sześcioramiennej gwiazdy hall ma sześć par drzwi prowadzących do pięciu połączonych ze sobą pomieszczeń. Szóste są drzwi wejściowe. Klatkę schodową zdobi witrażowe okno w secesyjnym stylu.
Pokój dzieci
Pokój dzieci
Jasna wykładzina, białe meble... Dziecięcy pokój ma wręcz skandynawski styl. Drapowane na podłodze zasłony dodają mu szyku.
Łazienka
Łazienka
Ulubiona łazienka Helene została wyłożona marokańskimi kaflami. Półka nad wanną i dekoracje sprawiają, że panuje tu salonowy klimat.
Sypialnia
Sypialnia
W sypialni ograniczono sprzęty do minimum, bo właściciele lubią przestrzeń. Jest tu niskie łóżko, którego szeroka rama zastępuje stoliki nocne. W roli oświetlenia nocnego - wiszące lampy z klasycznymi abażurami z tkaniny.
Garderoba
Garderoba
Osobne pomieszczenie zajmuje garderoba. Jej zabudowę pani domu zaprojektowała sama, dostosowując ją do własnych potrzeb. Pomysłowa wyspa na środku pokoju zawiera wieszaki na spodnie i szuflady na akcesoria.
Gabinet
Gabinet
Wystrój gabinetu to też pomysł Helene. Wzorowała go na bibliotekach z początku XIX wieku. Drewniane kasetony na ścianach uszlachetniły wnętrze.
Poddasze
Poddasze
Na poddaszu powstał dodatkowy salon. Betonowa podłoga i drewniane belki konstrukcyjne nadały wnętrzu charakter loftu. Modernistyczne meble i dodatki świetnie tu pasują.
Wczytywanie rekomendacji...