zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Wiekowy dom z nowoczesnym wnętrzem

Wiekowy dom z nowoczesnym wnętrzem
Dom w okolicach Nancy to budynek z bujną historią. Powstał w XVIII wieku, ale to nie koniec zmian. W latach 20. i 70. dobudowano kolejne części. Eklektyzm widać nie tylko na zewnątrz, ale i w środku. Design z lat 60. i 70. oraz motywy roślinne zręcznie przeplatają się we wnętrzach.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Stylowy design
Stylowy design
Pasją pana domu jest design z lat 50. i 60. Takich stylowych dodatków nie mogło go zabraknąć w nowej aranżacji wnętrz.
Motywy roślinne
Motywy roślinne
Inspiracją dla właścicieli była otaczająca dom przyroda. Motywy roślinne pojawiają się w każdym z pomieszczeń - w dodatkach, tapetach czy sprzętach.
Jadalnia
Jadalnia
Pan domu uwielbia gotować. W domu musiało się więc znaleźć miejsce, w którym wspólnie z rodziną i przyjaciółmi mógłby celebrować posiłki.
Kuchnia
Kuchnia
Do kuchni można wejść prosto z ogrodu. Również w tym wnętrzu nie mogło zabraknąć dobrego designu - na ścianie fantazyjnie wygięta półka "Bookworm" projektu Rona Arada. Na pierwszym planie zaś zegar Odo z lat 60.
Sypialnia
Sypialnia
W sypialni również czuć ducha retro. Stylowy skórzany szezlong to miejsce na chwilę relaksu. Asymetryczna pomarańczowa ścianka działowa ożywia wnętrze. Przywodzi na myśl odważne aranżacje z lat 60. XX wieku.
Architektura
Architektura
Najstarsza część domu pochodzi z XVIII wieku. Dom był rozbudowywany dwukrotnie - w latach 20. i 70. XX wieku. W ten sposób powstała eklektyczna mieszanka architektonicznych stylów, która razem tworzy zgrabną całość.
Przeszklenia
Przeszklenia
Domownicy cenią sobie kontakt z przyrodą. Zależało im, by wnętrza były jak najbardziej otwarte na ogród. Przeszklenia na całą wysokość kondygnacji nie tylko pozwalają cieszyć się widokiem drzew, ale i dobrze doświetlają pomieszczenia.
Połączenie z ogrodem
Połączenie z ogrodem
Ogród otacza dom. Dostać się można do niego niemal z każdego miejsca.
Wczytywanie rekomendacji...