zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Willa w stylu Bauhaus

Willa w stylu Bauhaus
W nadmorskim kurorcie Knokke, który przyciąga rzesze turystów, Petera Galliaerta urzekła willa z lat 30. Modernistyczny budynek wyróżnia się na tle innych domów w tym belgijskim mieście. Prostota i funkcjonalność panują również w jego wnętrzu.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Kilka prostych brył bez ozdobników i z licznymi przeszkleniami tworzy budynek w stylu Bauhaus. Dom otoczono żywopłotem, dzięki któremu łączy się on z otaczającą przyrodą.
Widok
Widok
Peter najbardziej lubi w swoim domu wspaniałe widoki, które roztaczają się z dużych i licznych okien. Napełniają one wnętrze światłem i dają poczucie nieskrępowanej przestrzeni.
Salon
Salon
Pokój dzienny urządzono z prostotą cechującą całe mieszkanie. Sofa to mebel składający się z dwóch prostych ław z poduszkami do siedzenia i oparcia. Ścianę nad nią zdobią typograficzne tablice.
Jadalnia
Jadalnia
Komplet do jadalni jest minimalistyczny i ergonomiczny. Peter zrobił go na zamówienie. Podstawa stołu została tak skonstruowana, że nie przeszkadza w swobodnym zajmowaniu miejsca na ławkach.
Ikona designu
Ikona designu
Niewielki wykusz stanowi kącik wypoczynkowy w sypialni. Jego ozdobą jest ikona designu, fotel La Chaise zaprojektowany przez Ray Eames.
Kącik do czytania
Kącik do czytania
Fotel z wysokim oparciem tworzy komplet z prostą sofą. Mebel zintegrowano z podręcznymi półkami na literaturę. Obok stoi klasyk światowego wzornictwa - fotel Butterfly.
Kuchnia
Kuchnia
Czarno-biała kuchnia ma blat wyłożony kaflami i podświetlony oprawami wpuszczonymi w podwieszany sufit. Nie ma tu szafek wiszących, bo wszystko pomieściła wysoka zabudowa na przeciwległej ścianie. Drewniany blat wyspy i kolaż ze zdjęć na ścianie nadają wnętrzu przytulny domowy charakter.
Łazienka
Łazienka
Peter kolekcjonuje sztukę i fotografię. Jest ona wyeksponowana w całym domu, nawet w łazience. Wnętrze wyłożone jasnoszarą mozaiką podzielono na funkcjonalne strefy - kąpielowa znajduje się za niepełną ścianką.
Wczytywanie rekomendacji...