Zielony dom w Berlinie

Zielony dom w Berlinie
Architekt Jörg Ebers zaprojektował dla siebie wymarzony dom w centrum Berlina. Wtopiona w otoczenie kamienic nowoczesna bryła zawiera wielkie okna. A do tego ma nietypowy zielony kolor.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Na dole wlaściciel urządził sklep, a na piętrze - kilkupoziomowy apartament z antresolami. Okna kończące się wraz z krawędzią fasady prezentują się niezwykle awangardowo. I przyciągają wzrok przechodniów.
Klatka schodowa
Klatka schodowa
Zieleń króluje również na klatce schodowej. Nowoczesna barierka biegnąca wzdłuż krętych schodów polakierowana została na limonkowy kolor. Przełamuje on, podobnie jak drewniane nakładki na stopniach, surowość betonowej konstrukcji.
Salon
Salon
Dzięki olbrzymiemu oknu salon jest skąpany w świetle dziennym. Oryginalnym elementem wyposażenia jest zrobiona na wymiar kanapa wyściełana dla wygody poduszkami. Kącik wypoczynkowy uzupełniają stolik kawowy oraz drewniane fotele w stylu vintage.
Biblioteka
Biblioteka
Strefę biblioteki połączonej z kącikiem telewizyjnym zaznaczono zielonym kolorem. Ciekawie wykorzystano przestrzeń nad wnęką z fotelem, zabudowując ścianę półkami na książki, czasopisma i pudła z drobiazgami.
Antresola
Antresola
Jörg połączył poziomy mieszkania za pomocą antresoli. Ażurowa ściana daje poczucie przestrzeni i zapewnia atrakcyjny widok. Dzięki niej kuchnia jest skomunikowana z salonem.
Przestrzeń
Przestrzeń
Kuchnia jest równie przestronna jak salon. Przeszklenie na poziomie kolejnej kondygnacji oddziela ją od sypialni. Błękit ścian sprawia wrażenie, jakby nad strefą roboczą roztaczało się czyste niebo.
Kuchnia z wyspą
Kuchnia z wyspą
Wyspa kuchenna to masywny blok, który jest wbrew pozorom bardzo elastyczny. Wyposażona została w kółka, więc można ją ustawiać w dowolnej pozycji. Fronty mebli kuchennych stanowią profilowane dębowe panele zaopatrzone w skórzane uchwyty.
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia jest ascetycznie urządzona, ale bardzo przytulna. To za sprawą drewnianej obudowy wokół okna. Część parapetu przeznaczono na siedzisko. Dobrze się z tej pozycji podziwia widok na miasto.
Łazienka
Łazienka
Wyłożona zieloną mozaiką łazienka ujmuje ciekawą architekturą. Atrakcją we wnętrzu jest też świetlik w suficie. Wnętrze od korytarza oddzielają przesuwane szklane drzwi.
Taras
Taras
Z sypialni można się dostać na taras. Duże okno zapewnia widok na niższe poziomy apartamentu oraz przeciwległą sypialnię. I w dodatku optycznie poszerza jej perspektywę.
Wczytywanie rekomendacji...