zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Piórkowy mobil

Piórkowy mobil
Kasia z Radosnej Fabryki przygotowała dla nas mobil z wakacyjnych pamiątek. Kijki, pióra i kolorowe koraliki z dodatkiem brokatu i złotej nici to przepis na prostą dekorację, którą można wykonać wspólnie z dzieckiem.
13

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Potrzebne będą:
Potrzebne będą:
- kije z wakacji lub gałązki znalezione w parku i lesie
- pędzle
- pióra
- skarby babci, kolorowe drobiazgi i błyszczące świecidełka
- sypki brokat
- obcinacz
- klej
- dzwonki
- złoty kordonek i nić
Krok 1.
Krok 1.
Posmaruj kij klejem. Użyj do tego pędzla - będzie łatwiej. Tak przygotowany kij obsyp sypkim brokatem. Dostaniesz go w każdym większym sklepie papierniczym. Pod kij podłóż kartkę papieru lub kawałek materiału - wygodniej będzie Ci przesypać resztki brokatu do pudełka.
Krok 2.
Krok 2.
Przygotuj piórka. Rozsmaruj na nich klej w dowolnych wzorkach - kropkach, paskach, gwiazdkach. Wszystko zależy od Twojej kreatywności. Pędzlem rozsmaruj klej i posyp piórka brokatem, a następnie zdmuchnij jego nadmiar.
Krok 3.
Krok 3.
Stwórz kompozycję - kij, piórka oraz kolorowe świecidełka rozłóż na stole i zaplanuj ich rozkład.
Krok 4.
Krok 4.
Teraz możesz zacząć mocować wszystkie elementy. Najłatwiej będzie, jeśli powiesisz kij - np. możesz przymocować go do półki. Jeśli któreś z piór ma zbyt długa końcówkę - przytnij ją. Piórka będą się lepiej trzymać, jeśli na ich końcach umieścisz koralik. Tak przygotowane elementy mobilu możesz zacząć mocować za pomocą złotej nitki.
Efekt
Efekt
I Tobie się uda!
Wczytywanie rekomendacji...