zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Poduszka w kształcie chmurki

Poduszka w kształcie chmurki
Wypełniona puchem kolorowa chmurka będzie sympatycznym prezentem na zbliżający się Dzień Dziecka. Ładnie zaprezentuje się na dziecięcym łóżku jako ozdobna poduszka lub zawieszona nad nim w charakterze ściennej dekoracji. Przy odrobinie krawieckiego zacięcia można ją uszyć nawet ręcznie.
22

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Potrzebne będą:
Potrzebne będą:
- Maszyna do szycia
- Tkaniny
- Wypełnienie
- Nożyczki z ząbkami
- Zwykłe nożyczki
- Szpilki
- Sznurek
- Ołówek
- Żelazko
- Szablony
Krok 1.
Krok 1.
Narysuj dowolny szablon chmurki. Tkaninę złóż na pół i do prawej strony przypnij szpilkami szablon. To samo zrób z drugą tkaniną i szablonem kropelki. Potnij sznurek na kawałki. Potrzebny będzie jeden krótszy do zrobienia pętelki i trzy dłuższe do zawieszenia kropelek.
Krok 2.
Krok 2.
Zszyj dwie części tkaniny, trzymając się blisko szablonu. U góry chmurki wszyj pętelkę-zawieszkę, a kropelek – sznureczki. Przyszyj sznurki z kropelkami do chmurki. Pamiętaj o pozostawieniu otworów do włożenia wypełnienia.
Krok 3.
Krok 3.
Przed wypełnieniem wyprasuj chmurkę i kropelki.
Krok 4.
Krok 4.
Wypełnij chmurkę i kropelki sztucznym puchem. Zszyj otwory pozostawione do włożenia puchu.
Krok 5.
Krok 5.
Wytnij chmurkę i kropelki. Ciekawszy efekt uzyskasz, używając nożyczek z ząbkami. Uważaj, by nie odciąć sznureczków z kropelkami.
Efekt
Efekt
I Tobie się uda!
Wczytywanie rekomendacji...