zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Stemple z klocków

Stemple z klocków
Prosty sposób, by odmienić starą poszewkę lub lnianą torbę. Wystarczy farba do tkanin oraz drewniane klocki i wzór gotowy.
5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Potrzebne będą
Potrzebne będą
- Klocki
- Kuweta na farbę i wałek
- Farby do tkanin
- Tektura i kartka papieru
- Linijka
- Poszewka bawełniana
- Torba bawełniana
- Żelazko
Krok 1.
Krok 1.
Znajdź drewniane klocki o różnych kształtach. Jeśli nie masz klocków, rozejrzyj się wokół, każdy drewniany przedmiot może być stemplem, nawet tłuczek do ziemniaków.
Krok 2.
Krok 2.
Wlej farbę do kuwety. Na skrawku tkaniny wypróbuj stemplowanie. Zastanów się jaki zrobić wzór. Sprawdź jak dużo farby musisz nakładać oraz jak mocno przykładać stemple, żeby osiągnąć pożądany efekt.
Krok 3.
Krok 3.
Do poszewki wsuń grubą tekturę, tak zabezpieczysz drugą stronę poszewki przed przesiąkającą farbą.
Krok 4.
Krok 4.
Zacznij ostrożnie stemplować. Aby wzór wyszedł równo pomóż sobie linijką. Niczym się nie przejmuj, stemple to ręczna robota niedoskonałości są dopuszczalne. Klocki możesz maczać bezpośrednio w farbie, ale najlepszy efekt osiągniesz malując je wałkiem i po każdym odbiciu nakładając farbę od nowa. W ten sam sposób możesz stemplować inne przedmioty z tkaniny, np. bawełniane torby.
Krok 5.
Krok 5.
Koniecznie zaprasuj powstały wzór na poszewkach. Prasowanie utrwali farbę, która stanie się odporna na spieranie. Włóż do poszewki wkład… Unikalna stemplowana poduszka gotowa. I Tobie się uda!
Wczytywanie rekomendacji...