Świąteczne kartki

Świąteczne kartki
Zapomnij o wysyłaniu życzeń wielkanocnych SMS-em. Zrób z nami artystyczne świąteczne kartki z papieru do akwareli i kolorowych barwników. Będą miłą niespodzianką dla znajomych i rodziny.
22

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Potrzebne będą:
Potrzebne będą:
- Mata do cięcia
- Papiery
- Barwniki
- Linijka
- Ołówek
- Nożyk
- Pojemnik na barwniki
- Pojemnik na papiery
- Chusteczki
Krok 1.
Krok 1.
Z arkusza specjalnego papieru do akwareli wytnij kartki o wymiarach 10x15 cm.
Krok 2.
Krok 2.
Przygotuj barwniki (kolorowe tusze) i trzy pojemniki do zrobienia roztworów. Rozcieńcz barwniki wodą tak, by miały różne stężenie. Możesz użyć jednego koloru lub pomieszać dwa lub trzy różne.
Krok 3.
Krok 3.
Zwykłą papierową chusteczką wyłóż dodatkowy pojemnik do odstawiania mokrych kartek. Każdą kartkę zanurz w kolejnych roztworach na różnej wysokości, by powstało efektowne cieniowanie. Odkładaj je do pojemnika, by wyschły.
Krok 4.
Krok 4.
Teraz wykonaj ozdobną kopertę-pudełko. Pobierz szablon z naszej strony, odrysuj go na kolorowym kartonie i wytnij. Złóż kopertę wzdłuż zaznaczonych krawędzi. Zrób też nacięcie do zamykania. Z pokolorowanej kartki wytnij ozdobne serduszko i przyklej je przy pomocy dwustronnej taśmy na kopercie. Pobierz szablon.
Krok 5.
Krok 5.
Zamiast koperty, do zapakowania kartek świątecznych możesz użyć również cienkiej bibułki. Wystarczy zawinąć w nią stosik kartek, przewiązać kolorową kokardką i świąteczny upominek gotowy.
Efekt
Efekt
I Tobie się uda!
Wczytywanie rekomendacji...