Walentynkowa girlanda

Walentynkowa girlanda
Własnoręcznie zrobiona girlanda z serduszek nawleczonych na sznurek zachwyci każdego romantyka. Ten walentynkowy prezent wcale nie musi być jak spod igły. Ważne, by w jego wykonanie włożyć serce.
25

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Potrzebne będą:
Potrzebne będą:
- Kolorowe magazyny
- Papiery
- Nożyczki
- Ołówek
- Klej
- Sznurek
- Igła
- Szablon
Krok 1.
Krok 1.
Przygotuj szablon, z którego wytniesz serduszka na girlandę. Na kawałku tektury narysuj połowę serca, nadając jej dowolną wielkość i kształt (bardziej zaokrąglony lub podłużny, jak wolisz). Wytnij szablon.
Krok 2.
Krok 2.
Kartkę papieru złóż parę razy, aby wyciąć z niej kilka serduszek naraz. Przyłóż szablon do grzbietu złożonej kartki, odrysuj kształt z szablonu, a następnie go wytnij.
Krok 3.
Krok 3.
To samo zrób z zadrukowanymi kartkami z czasopisma lub katalogu. Wyszukaj takie strony, które ładnie skomponują się z jednokolorowymi serduszkami.
Krok 4.
Krok 4.
Na jedno serduszko do girlandy potrzeba ośmiu elementów. Każdy z nich smarujemy klejem i łączymy z następnym. Klej nie musi być rozprowadzany równomiernie – ważne, żeby serduszka się trzymały.
Krok 5.
Krok 5.
Gotowe serduszka nawlekamy na sznurek. Długość sznurka zależy od ilości serduszek i od tego, jak gęsto chcemy je umieścić. Za pomocą grubej igły nabijamy serduszka na sznurek mniej więcej na 1/3 ich wysokości, mierząc od góry.
Efekt
Efekt
Gotową girlandę wystarczy już tylko powiesić w takim miejscu, by cieszyła oczy naszej drugiej połowy. I Tobie się uda!
Wczytywanie rekomendacji...