Jak urządzić kuchnię

Mała kuchnia

Jak urządzić małą kuchnię? Urządzenie minikuchni to z pewnością wyzwanie, ale nie powód do zmartwień. Wystarczy odejść od schematów, by dostrzec w niej nowe możliwości. Taka kuchnia nie może być komfortowa? Przeciwnie – tu wszystko masz pod ręką. Trzeba tylko dobrze to zorganizować.

Ściana nad blatem kuchennym

Ściana nad blatem w kuchni to miejsce narażone na zabrudzenia powstające podczas gotowania - osadzający się tłuszcz, plamy z sosu lub wilgoć. Wybierając materiał zwróć więc uwagę nie tylko na wygląd materiału, ale i jego trwałość oraz łatwość w utrzymaniu w czystości.

Oświetlenie kuchni

W kuchni oświetlenie pełni przede wszystkim funkcję praktyczną: przygotowując posiłki musisz dbać o swoje bezpieczeństwo. Najlepiej zdecyduj się na kilka źródeł światła - dzięki temu zwiększy się komfort pracy.

Jaki blat do kuchni wybrać?

Blat kuchenny pełni kilka ważnych funkcji. Materiał, z którego jest wykonany wpływa na jego trwałość i cenę. Wybór blatu może też znacznie wpłynąć na estetykę kuchni, np. biała kuchnia wiele zyska, gdy ocieplimy ją drewnem. W ten sposób wnętrze nie będzie monotonne i stanie się bardziej przytulne.
Wczytywanie rekomendacji...