zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Jak urządzić pokój do pracy

Oświetlenie biurka i miejsca pracy

Właściwe oświetlenie pokoju do pracy ułatwia koncentrację, stymuluje pracę mózgu i chroni oczy przed przemęczeniem. Najbardziej zdrowe jest oczywiście światło naturalne, a sztuczne stanowi tylko jego namiastkę. Chodzi więc o to, by jak najlepiej z tej funkcji się wywiązywało.

Jak wybrać idealne krzesło do biurka?

Długie siedzenie na źle dobranym fotelu czy krześle powoduje bóle głowy, szyi, pleców i nóg, a z czasem może doprowadzić do deformacji sylwetki i schorzeń kręgosłupa. Wybierz więc krzesło skonstruowane zgodnie z zasadami ergonomii. Zapewni ci ono następujące korzyści: - pomoże przywrócić prawidłowe ułożenie kręgosłupa - wyeliminuje naprężenie i zmęczenie mięśni - złagodzi ból pleców i kręgosłupa spowodowane długotrwałym siedzeniem w jednej pozycji - wymusi poprawną sylwetkę.

Jakie meble wybrać do domowego biura?

Oczywiście niezbędne jest biurko albo stół i wygodne krzesło. Ale równie potrzebne są meble do przechowywania, tak by wśród dokumentów, książek i innych nagromadzonych papierów nie panował chaos, a wnętrze wyglądało estetycznie. Aby znaleźć miejsce na dokumenty, książki i wszelkie szpargały i mieć łatwy do nich dostęp, konieczne są meble do przechowywania. Jakie mamy możliwości, oprócz pojedynczych półek i regałów?

Jak wybrać idealne biurko do domowego biura?

Biurko to najważniejszy mebel w gabinecie, przy którym będziemy spędzali dużo czasu. Nie kupujmy go więc pochopnie, tylko rozważmy wszystkie za i przeciw. Forma biurka do pracy jest bardzo ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale także ergonomicznych. Krótko mówiąc, musi być ono optymalnie dostosowane do potrzeb użytkownika.
Wczytywanie rekomendacji...