Jak urządzić pokój do pracy

System półek z biurkiem

Do urządzenia wygodnego kącika biurowego wcale nie trzeba dużo miejsca. Zwłaszcza gdy sięgniemy po nowoczesne rozwiązanie, jakim jest system półek zintegrowany z blatem. Taki wiszący mebel wizualnie nie zabiera wiele przestrzeni. A do tego jest elastyczny, bo z mocowanych na szynach z regulacją albo na ażurowych metalowych panelach elementów można tworzyć dowolne kombinacje. Dzięki takiej aranżacji miejsca do pracy będziemy mieć potrzebne akcesoria zawsze pod ręką.

Biurko-blat na wspornikach

By stworzyć funkcjonalny kącik do pracy w salonie, sypialni czy przedpokoju, wystarczy blat mocowany do ściany. Wsporniki nadadzą mu stabilność, a przy tym nie będą zajmowały tyle miejsca co nogi standardowego biurka. To naprawdę szybki i niedrogi sposób na zagospodarowanie wnęki czy rogu pokoju pełniącego różne funkcje bez zbędnego zagracania przestrzeni. Jedna lub kilka węższych półek zawieszonych powyżej dopełni wyposażenia aneksu biurowego.

Nowoczesne krzesło przy stylowym biurku

Eklektyczny styl sprawdzi się świetnie w domowym biurze, gdzie możemy zestawić stylowe biurko z nowoczesnym krzesłem. Kontrast kolorów, kanciastej formy z obłą, zestawienie drewna z tworzywem czy metalem sprawi, że aranżacja będzie niebanalna. W dodatku przedłużymy życie mebla, który w rodzinie jest od pokoleń. Możemy też takiego starego biurka poszukać na targach staroci czy w komisach meblowych. Solidny drewniany mebel czasem będzie tańszy niż nowoczesne modele z okleinowanej płyty.

Biuro na antresoli

Antresola w salonie aż się prosi o urządzenie na niej kącika do pracy. Może dzielić przestrzeń z sypialnią, lub być niezależnym aneksem. Wszystko zależy od powierzchni. Wąską antresolę warto zagospodarować biurkiem, najlepiej wąskim blatem zintegrowanym z barierką z drewna lub lakierowanej płyty. A jeśli wystarczy miejsca – wstawić dodatkowo płytki regał. Praca w takim biurze z widokiem będzie przyjemnością, a otwarta przestrzeń nie przeszkodzi w komunikacji z rodziną.

Biurko pod skosem

Pokój na poddaszu to miejsce dobre nie tylko na sypialnię. Można w nim też urządzić przytulny i funkcjonalny kącik do pracy. Niezależnie czy będzie to część sypialni, czy osobny gabinet, mamy wiele możliwości ciekawej aranżacji przestrzeni. Biurko warto ustawić bezpośrednio pod oknem, by światło dzienne ułatwiało nam pracę. A gdy skos jest zbyt duży, wykorzystajmy miejsce pod nim na niski regał lub szereg zamykanych szafek, a biurko postawmy przy sąsiedniej ścianie.

Lampa podłogowa przy biurku

Dobre oświetlenie biurka to podstawa komfortu pracy. Lampa podłogowa zamiast typowo biurowej doświetli blat nie mniej efektywnie. Za to nieporównanie zyska na takim wyborze aranżacja wnętrza. Przeskalowana lampa kreślarska przy stylowym biurku albo klasyczna przy minimalistycznym blacie na metalowych koziołkach to tylko przykłady inspirujących duetów. I choć łatwiej o takie rozwiązanie, gdy kącik do pracy znajduje w salonie, bo możemy mieć wspólną lampę dla strefy biurowej i wypoczynkowej, warto zastosować je również w osobnym gabinecie.

Moodboard nad biurkiem

Zdjęcia rodzinne, ciekawe rysunki, pocztówki przywiezione z dalekich podróży… Zamiast wklejać je do albumu czy chować do pudełka z pamiątkami zróbmy z nich dekoracyjny użytek w domowym biurze. Przypięte ładnymi magnesami albo ozdobnymi pinezkami do tablicy nad biurkiem stworzą inspirujący kolaż. Kolorowy lub czarno-biały – każdy ciekawie się zaprezentuje. A gdy się nam znudzi, wystarczy zmienić kompozycję. Bo moodboard ma odzwierciedlać, co nam akurat w duszy gra.

Biurko na środku pokoju

Odsuń biurko od okna czy ściany, a od razu poczujesz swobodę i przestrzeń w domowym biurze. Wolne miejsce przyda się do postawienia praktycznej komody z szufladami na dokumenty albo regału na książki. W dodatku łatwiej będzie dzielić powierzchnię do pracy z kimś jeszcze. Możliwość przestawienia krzesła, choćby po to, by na blat padało maksimum światła dziennego, to jeszcze jeden plus takiego rozwiązania.

Biurko z nadstawką

Nadstawka na biurko ułatwia utrzymanie porządku, jest dodatkowym miejscem do przechowywania a także często ciekawą ozdobą. Półka zintegrowana z biurkiem zazwyczaj jest dostępna w zestawie, ale równie dobrze będzie nią górka od starego kredensu, czy kuchenna szafka bez drzwiczek. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Biurko w szafce

Biurko ukryte w szafce to pomysł dla tych, którzy wolą nie eksponować swojego roboczego bałaganu. To proste- kończysz pracę, zamykasz drzwi i biurko nie jest widoczne, nawet gdy nie posiadasz osobnego gabinetu. To dobre rozwiązanie do małych przestrzeni, gdzie liczy się wizualny ład i porządek. Możesz samodzielnie przystosować zwykły mebel lub kupić gotowy z wbudowanym blatem.
ZOBACZ WIĘCEJ
POMYSŁÓW
pokój do pracy
Wczytywanie rekomendacji...