zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Jak urządzić przedpokój

Oświetlenie w przedpokoju

W przedpokoju przecinają się liczne ścieżki komunikacyjne, dlatego ze względów bezpieczeństwa powinien być dobrze oświetlony. Ale ponieważ mocne światło nie jest tam potrzebne, optymalnym rozwiązaniem będą lampy z regulacją natężenia. Pewnym sposobem na oświetlenie holu jest też lampa z czujnikiem ruchu, automatycznie zapalająca się, gdy tylko ktoś wchodzi do domu. Na podobnej zasadzie działa czujnik zmierzchu – oświetlenie uruchamia się, gdy tylko na zewnątrz robi się ciemno. Najpraktyczniejszymi żarówkami do przedpokoju są halogeny, ponieważ od razu dają pełne natężenie światła.

Meble do przedpokoju

Jak urządzić przedpokój lub korytarz? Okrycia wierzchnie, obuwie, parasole, sezonowe akcesoria – na nie wszystkie trzeba wygospodarować odpowiednie miejsce w przedpokoju. Żeby było ciekawiej, lepiej zrezygnować z kompletu takich samych mebli. Połączenie elementów w różnych stylach i z różnych materiałów, np. nowoczesnego wieszaka ze stali i drewnianej rustykalnej skrzyni, da dużo ciekawszy efekt. Wybierzmy lampy, które będą nie tylko źródłem dobrego światła, ale też dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru, albo lustro w ozdobnej ramie, która zdefiniuje jego styl.

Aranżacja przedpokoju

Przedpokój to część reprezentacyjna i przedsmak stylu naszego mieszkania, warto więc poświęcić jego urządzaniu równie dużo uwagi, co salonowi czy kuchni. Dobrze też pamiętać o zachowaniu spójności wystroju tego wnętrza z pozostałymi pomieszczeniami, choć można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzory i kolory niż w pokoju dziennym. Szczególnie ważnymi kwestiami w przedpokoju są funkcjonalność i swoboda komunikacji – dlatego należy tak dobrać i ustawić sprzęty, żeby jej nie utrudniały. Minimalna szerokość przejścia w przedpokoju powinna wynosić 90 cm.
Wczytywanie rekomendacji...