zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Jak urządzić przedpokój

Oświetlenie przedpokoju - jak zaaranżować światło w przedpokoju?

W przedpokoju przecinają się liczne ścieżki komunikacyjne, dlatego ze względów bezpieczeństwa powinien być dobrze oświetlony. Ale ponieważ mocne światło nie jest tam potrzebne, optymalnym rozwiązaniem będą lampy z regulacją natężenia. Pewnym sposobem na oświetlenie holu jest też lampa z czujnikiem ruchu, automatycznie zapalająca się, gdy tylko ktoś wchodzi do domu. Na podobnej zasadzie działa czujnik zmierzchu – oświetlenie uruchamia się, gdy tylko na zewnątrz robi się ciemno. Najpraktyczniejszymi żarówkami do przedpokoju są halogeny, ponieważ od razu dają pełne natężenie światła.

Meble w przedpokoju - jak wybrać niezbędne meble do przedpokoju?

Jak urządzić przedpokój lub korytarz? Okrycia wierzchnie, obuwie, parasole, sezonowe akcesoria – na nie wszystkie trzeba wygospodarować odpowiednie miejsce w przedpokoju. Żeby było ciekawiej, lepiej zrezygnować z kompletu takich samych mebli. Połączenie w przedpokoju elementów mebli w różnych stylach i z różnych materiałów, np. nowoczesnego wieszaka ze stali i drewnianej rustykalnej skrzyni, da dużo ciekawszy efekt. Wybierzmy lampy, które będą nie tylko źródłem dobrego światła, ale też dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru, albo lustro w ozdobnej ramie, która zdefiniuje jego styl.

Aranżacja przedpokoju - jak urządzić funkcjonalny przedpokój?

Przedpokój to część reprezentacyjna i przedsmak stylu naszego mieszkania, warto więc poświęcić jego urządzaniu równie dużo uwagi, co salonowi czy kuchni. Podczas urządzania przedpokoju dobrze też pamiętać o zachowaniu spójności wystroju tego wnętrza z pozostałymi pomieszczeniami, choć można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzory i kolory niż w pokoju dziennym. Szczególnie ważnymi kwestiami w przedpokoju są funkcjonalność i swoboda komunikacji – dlatego należy tak dobrać i ustawić sprzęty, żeby jej nie utrudniały. Minimalna szerokość przejścia w przedpokoju powinna wynosić 90 cm.
Wczytywanie rekomendacji...