Meble w przedpokoju - jak wybrać niezbędne meble do przedpokoju?

Meble w przedpokoju - jak wybrać niezbędne meble do przedpokoju?
Jak urządzić przedpokój lub korytarz? Okrycia wierzchnie, obuwie, parasole, sezonowe akcesoria – na nie wszystkie trzeba wygospodarować odpowiednie miejsce w przedpokoju. Żeby było ciekawiej, lepiej zrezygnować z kompletu takich samych mebli. Połączenie w przedpokoju elementów mebli w różnych stylach i z różnych materiałów, np. nowoczesnego wieszaka ze stali i drewnianej rustykalnej skrzyni, da dużo ciekawszy efekt. Wybierzmy lampy, które będą nie tylko źródłem dobrego światła, ale też dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru, albo lustro w ozdobnej ramie, która zdefiniuje jego styl.

Szafa w przedpokoju

Jeśli tylko w przedpokoju znajduje się wnęka, praktycznie jest zabudować ją idealnie pasującym do tego miejsca meblem, czyli szafą na wymiar. Najlepiej taką o prostych podziałach i bez uchwytów, która wtopi się wizualnie w tło ściany, albo garderobą z przesuwanymi frontami, które nie zabierają tyle przestrzeni, co otwierane drzwi i tym samym nie przeszkadzają w swobodnej komunikacji. Model szafy wolno stojącej też jest ciekawą alternatywą, bo można na nim postawić ładne pojemniki lub skrzynie do przechowywania sezonowych rzeczy. Te dodatkowo ozdobią wnętrze. Jeśli w małym przedpokoju nie ma miejsca na standardową szafę o głębokości 60 cm, wstaw płytszą, w której ubrania będziesz wieszać frontalnie na poprzecznych drążkach.

Pawlacz w przedpokoju

ZALETY SZAFY W PRZEDPOKOJU

 • W pojemnej szafie pomieścisz nie tylko okrycia wierzchnie, ale też odzież sezonową, sprzęt sportowy, a nawet deskę do prasowania czy odkurzacz.
 • To najprostszy sposób, by utrzymać w przedpokoju porządek.
 • Jeśli w dodatku damy jej lustrzane fronty, doda wnętrzu nowego wymiaru i optycznie go powiększy.

WADY SZAFY W PRZEDPOKOJU

 • Źle dobrana szafa może zaszkodzić wnętrzu.
 • Zbyt ciemna wnękowa albo masywna wolno stojąca przytłoczy małe wnętrze.
 • Mebel z jasnego drewna lub lakierowany na biało doda wystrojowi lekkości i sprawi, że wnętrze będzie wydawać się większe.


I TOBIE SIĘ UDA
Sposobem na uzyskanie dyskretnej szafy jest pomalowanie jej tą samą farbą lub oklejenie jej tą samą tapetą co ścianę, namalowanie pasów czy też innego wzoru, który będzie kontynuacją dekoracji ze ściany. Obie powierzchnie zleją się wizualnie w jedną całość. Taki kamuflaż uatrakcyjni wnętrze.

 

Zobacz nasz wybór:

PODŁOGI I ŚCIANY

OŚWIETLENIE

MEBLE DO PRZEDPOKOJU

LUSTRA

Inne artykuły o przedpokoju:

OD CZEGO ZACZĄĆ?

OŚWIETLENIE W PRZEDPOKOJU

Wieszak na ubrania w przedpokoju

Nawet jeśli w przedpokoju znajduje się szafa, warto mieć także wieszak, by okrycia wierzchnie były zawsze pod ręką. Może to być wolno stojący wieszak albo drążek ukryty za ekranem, ozdobionym tapetą lub pomysłowo pomalowanym farbami. Za takim panelem można także umieścić wieszak na kółkach, który łatwo będzie w razie potrzeby wysunąć.

Przedpokój z szafką-siedziskiem


ZALETY WIESZAKÓW W PRZEDPOKOJU

 • Wieszaki ścienne czy wolno stojące są nie tylko funkcjonalne, ale też niezwykle dekoracyjne. Dostępne na rynku w różnorodnych formach i kolorach dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

WADY WIESZAKÓW W PRZEDPOKOJU

 • Wieszaki wymagają dużej dyscypliny w zakresie utrzymania porządku. Jeśli zarzucimy je zbyt wieloma płaszczami i kurtkami, choćby wystrój był najbardziej efektowny, panujący bałagan osłabi siłę jego wyrazu.


I TOBIE SIĘ UDA
Ekran zasłaniający wieszak z ubraniami w przedpokoju możemy wykonać samodzielnie. W sklepach budowlanych dostępne są płyty meblowe, które można okleić samodzielnie tapetą lub pomalować farbami i ozdobić wzorem z szablonu. Taki panel montuje się do sufitu i podłogi przy użyciu metalowych kątowników, albo do ściany, wykorzystując w tym celu drążek dystansowy, który jednocześnie spełni rolę wieszaka.

 

Zobacz nasz wybór:

PODŁOGI I ŚCIANY

OŚWIETLENIE

MEBLE DO PRZEDPOKOJU

LUSTRA

Inne artykuły o przedpokoju:

OD CZEGO ZACZĄĆ?

OŚWIETLENIE W PRZEDPOKOJU

Lustro w przedpokoju

Ponieważ lustro odbija światło, działa we wnętrzu powiększająco. Zwłaszcza duże, które obejmuje całą sylwetkę. Gdy przedpokój ma szafę, ale brakuje w nim powierzchni do zawieszenia lustra, warto zdecydować się na kompaktowe rozwiązanie, czyli mebel z lustrzanymi frontami. Zazwyczaj spotyka się lustro zawieszone na ścianie, ale ciekawie wygląda też takie nonszalancko o nią oparte (pamiętaj jednak, że ono też musi być przymocowane do ściany).


Wzorzyste kafle w przedpokoju

 

ZALETY LUSTRA W PRZEDPOKOJU

 • Lustro ma same plusy – jakiej wielkości by nie było, zawsze doda wnętrzu nieco przestrzeni. Jeśli je zawiesimy tak, żeby było widoczne z salonu, a w dodatku odbijało reprezentacyjną aranżację z przedpokoju, spełni rolę ozdobnego „żywego" obrazu.

WADY LUSTRA W PRZEDPOKOJU

 • Samo w sobie lustro nie może zaszkodzić przedpokojowi. Najwyżej jego niewłaściwe usytuowanie. Z zasady nie powinno się go wieszać na wprost drzwi wejściowych, bo pozbawia to wnętrze przytulności i może zaburzać proporcje wnętrza, np. dodatkowo wydłuży zbyt długi korytarz.

I TOBIE SIĘ UDA
Jeśli tylko pozwala na to metraż przedpokoju, efektownym rozwiązaniem będzie podświetlana LED-ami i wyłożona lustrzaną taflą wnęka. To pomysł do nowoczesnego wnętrza, ale jeśli wnękę obramujemy listwami sztukateryjnymi, sprawdzi się idealnie także w stylowym holu.

 

Zobacz nasz wybór:

PODŁOGI I ŚCIANY

OŚWIETLENIE

MEBLE DO PRZEDPOKOJU

LUSTRA

Inne artykuły o przedpokoju:

OD CZEGO ZACZĄĆ?

OŚWIETLENIE W PRZEDPOKOJU

Konsola w przedpokoju

Konsola kojarzy się zwykle z eleganckim meblem, który głównie zdobi wnętrze. W towarzystwie lustra w dekoracyjnej ramie i ciekawych kinkietów będzie wizytówką mieszkania i zadba o to przysłowiowe dobre pierwsze wrażenie, które robi przedpokój. Ale mebel ten pełni w przedpokoju także rolę praktyczną – jego blat służy do odkładania torby, kluczy czy zakupów.

Konsola w przedpokoju

ZALETY KONSOLI W PRZEDPOKOJU

 • Konsola to jeszcze jeden element wystroju, który stoi na straży porządku w przedpokoju. Zwłaszcza gdy jest zaopatrzona w szuflady, dzięki którym zawsze pod ręką będą zapasowe klucze, smycz dla psa, okulary przeciwsłoneczne czy rękawiczki. Dzięki niej unikniemy gorączkowych porannych poszukiwań tych wszystkich drobiazgów.

WADY KONSOLI W PRZEDPOKOJU

 • Standardowy przedpokój we współczesnym budownictwie wielorodzinnym nie grzeszy gabarytami. Dlatego konsola zwykle przegrywa z bardziej funkcjonalnymi sprzętami. A może warto czasem postawić na wygląd i miejsce dla obuwia wygenerować w szafie wnękowej, a w miejsce szafki na buty wstawić właśnie konsolę?


I TOBIE SIĘ UDA
Jeśli marzy ci się konsola, ale naprawdę nie masz miejsca na kolejny stojący mebel w przedpokoju, rozważ zamontowanie samego blatu. Może za niego posłużyć zwykła półka na ozdobnych wspornikach, która w kombinacji z lustrem nabierze zupełnie nowego wyrazu.

 

Zobacz nasz wybór:

PODŁOGI I ŚCIANY

OŚWIETLENIE

MEBLE DO PRZEDPOKOJU

LUSTRA

Inne artykuły o przedpokoju:

OD CZEGO ZACZĄĆ?

OŚWIETLENIE W PRZEDPOKOJU

Szafka na buty w przedpokoju

Płytkie szafki na buty z uchylnymi drzwiami są bardzo funkcjonalne, nawet w niedużym przedpokoju. Nie zajmują wiele miejsca na głębokość i są poręczne, bo dają możliwość łatwego dostępu do obuwia. Alternatywą dla takiego mebla są też otwarte półki, często połączone z siedziskiem. Te jednak wymagają bezwzględnego zachowania porządku.

Szafka na buty

ZALETY SZAFKI NA BUTY W PRZEDPOKOJU

 • Szafka na buty wprowadza ład i porządek, a także pozwala posegregować obuwie poszczególnych członków rodziny.
 • Niekiedy odpowiednio dobrany model pozwoli zagospodarować taki skrawek przestrzeni, który do niczego innego się nie nadaje.

WADY SZAFKI NA BUTY W PRZEDPOKOJU

 • Bardzo praktycznie byłoby mieć wszystko pochowane i poukładane w szafach czy szafkach. Ale taki pedantyzm może doprowadzić do nadmiernego zagracenia wnętrza. Dlatego jeśli już mamy lub planujemy w przedpokoju pojemną garderobę, zrezygnujmy z szafki na buty.

I TOBIE SIĘ UDA
Nawet prosta szafka może stać się niebanalnym elementem wystroju przedpokoju. Wystarczy samodzielnie ozdobić jej front tapetą, tkaniną lub pomalować farbą na jeden lub kilka kolorów.

 

Zobacz nasz wybór:

PODŁOGI I ŚCIANY

OŚWIETLENIE

MEBLE DO PRZEDPOKOJU

LUSTRA

Inne artykuły o przedpokoju: 

OD CZEGO ZACZĄĆ?

OŚWIETLENIE W PRZEDPOKOJU

 

Wygodne siedzisko w przedpokoju

Do tego, że jest przydatne podczas zmiany obuwia i odkładania torby czy zakupów, nie trzeba nikogo przekonywać. I nie ważne, czy będzie to tapicerowany puf, czy skandynawska drewniana ławka. Dodatkowym atutem mebla będzie schowek do przechowywania m. in. odzieży sezonowej, umieszczony pod siedziskiem.

Dywan w przedpokoju


ZALETY SIEDZISKA W PRZEDPOKOJU

 • Poza funkcją czysto praktyczną, mebel do siedzenia, zwłaszcza tapicerowany, niewątpliwie doda wnętrzu przytulności. Pod wysoki, na smukłych nóżkach można dodatkowo wsunąć pojemniki na drobiazgi. Albo na zamówienie wykonać taki z podstawą w formie półki na buty.

 

WADY SIEDZISKA W PRZEDPOKOJU

 • Tapicerowany mebel nie sprawdzi się, jeśli w domu są psy. Po każdym powrocie ze spaceru w deszczowy dzień będzie istniało niebezpieczeństwo upstrzenia obicia plamami błota.


I TOBIE SIĘ UDA
Zamiast mebla skrzyniowego dedykowanego do przedpokoju, wstaw do niego stylową bankietkę albo gondolową ławkę w kolonialnym stylu. Nawet nowocześnie urządzone wnętrze nabierze dzięki takiemu dodatkowi szlachetności i indywidualizmu.

 

Zobacz nasz wybór:

PODŁOGI I ŚCIANY

OŚWIETLENIE

MEBLE DO PRZEDPOKOJU

LUSTRA

Inne artykuły o przedpokoju:

OD CZEGO ZACZĄĆ?

OŚWIETLENIE W PRZEDPOKOJU


 

Zrób to sam

W przedpokoju rzadko kiedy jest miejsce na dodatkowe ozdoby. Warto dekoracyjny aspekt uwzględnić przy doborze mebli i akcesoriów, czyli tych elementów, które są jednocześnie funkcjonalne.

ABC Jak urządzić przedpokój

Porady

Wybrane aranżacje

Wczytywanie rekomendacji...