zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Jak urządzić salon

Telewizor w salonie

Dla jednych telewizor to podstawowy element wyposażenia, który należy wyeksponować, a nawet dopasować do niego całą aranżację salonu. Inni traktują odbiornik jako sprzęt dodatkowy, który należy ukryć. W każdym przypadku należy zadbać o komfort oglądania. Sprawdźmy gdzie i jak ustawić odbiornik?

Oświetlenie w salonie

Nie ma w domu drugiego pomieszczenia, które wymagałoby tak różnorodnego oświetlenia, jak salon. Stosujemy tu wszystkie typy lamp: lampy sufitowe, podłogowe, stołowe i kinkiety. Światło musi być tak zaplanowane, żeby niezależnie można było używać różnych źródeł światła. Jedne wyłączać, inne włączać. Salonowe oświetlenie musi spełniać trzy funkcje: po pierwsze - dobrze oświetlać, czyli rozjaśniać całe pomieszczenie oraz precyzyjnie doświetlać poszczególne strefy. Po drugie – dekorować, czyli budować nastrój. Po trzecie podkreślać niektóre elementy wyposażenia, np. oświetlać obraz.

Meble do salonu

Podstawowymi meblami w salonie są: sofa, fotele i stolik kawowy. Zanim je kupisz, zastanów się ile mebli zmieści się w Twoim salonie i w jakim układzie będą wyglądać najlepiej? Przygotuj się do aranżacji salonu: na kartonie narysuj kształty, których długość i szerokość, będzie odwzorowaniem wymiarów mebli. Otrzymane w ten sposób prostokąty potraktuj jak meble, ułóż na podłodze i sprawdź ile zajmą powierzchni. Test pozwoli Ci w rzeczywistej skali przetestować każde rozwiązanie. Możesz też przygotować plan mieszkania i wrysować w niego wszystkie meble zachowując skale.

Różne funkcje salonu

Dzisiejszy styl życia sprawia, że salon często jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Zwykle stanowi otwartą przestrzeń połączoną z pomieszczeniem o innej funkcji: z kuchnią, jadalnią, holem, niekiedy trzeba wygospodarować miejsce na domowe biuro. Jakie strefy mogą znaleźć się w salonie, ile miejsca należy na nie przeznaczyć i w jaki sposób je wydzielić?
Wczytywanie rekomendacji...