zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Jak urządzić sypialnię

Jak urządzić małą sypialnię?

Jak urządzić małą sypialnię? To, że na sypialnię przeznaczamy na ogół najmniejszy pokój, zwłaszcza w niedużym mieszkaniu, nie należy do rzadkości. Ale nawet mikroskopijne pomieszczenie można urządzić całkiem funkcjonalnie i atrakcyjnie. Przystępując do projektowania i urządzania sypialni, najpierw wyraźnie określmy, jakie meble są niezbędne. Bez wątpienia konieczne jest łóżko. Nie musi być królewskie, w zupełności wystarczy mebel z materacem szerokości 140 cm, który zapewnia wygodne spanie dwóm osobom i 90 cm dla jednej osoby.

Lampy do sypialni i rodzaje oświetlenia

W pomieszczeniu, w którym z założenia mamy się wyciszyć i wypocząć po ciężkim dniu, należy zadbać o intymną atmosferę. Nieocenioną rolę odgrywa w tym delikatnie rozproszone, dyskretne światło.

Aranżacje okien w sypialni

Zasłony to jeden z dodatków, które potrafią odmienić wnętrze. Pamiętaj, by pasowały do narzuty i poduszek - zbyt wiele kolorów i wzorów bowiem może sprawić, że wnętrze będzie chaotyczne.

Narzuty i poduszki dekoracyjne do sypialni

Dobre skomponowanie wszystkich tkanin we wnętrzu to gwarancja udanej aranżacji. Zasada jest prosta – barwy pojawiające się na zasłonach czy roletach powinny powtarzać się na poduszkach i narzutach. Warto też ujednolicić wzory. Nie muszą być identyczne, ale niech łączy je styl i tematyka.
Wczytywanie rekomendacji...