Narzuty i poduszki dekoracyjne do sypialni

Narzuty i poduszki dekoracyjne do sypialni
Dobre skomponowanie wszystkich tkanin we wnętrzu to gwarancja udanej aranżacji. Zasada jest prosta – barwy pojawiające się na zasłonach czy roletach powinny powtarzać się na poduszkach i narzutach. Warto też ujednolicić wzory. Nie muszą być identyczne, ale niech łączy je styl i tematyka.

Narzuty do sypialni

Podstawową funkcją narzuty do sypialni jest przykrycie pościeli, położona na łóżku zajmuje dużą powierzchnię, a więc od razu rzuca się w oczy. Warto więc wybrać taką, by podkreślała charakter wnętrza i dodawała mu wyrazu. Łóżko przykryte narzutą wygląda dużo schludniej niż nawet pięknie zasłane, a w ciągu dnia, każdy może usiąść, albo położyć się nie martwiąc się czystością pościeli.

Romantyczna sypialnia


Z jakiej tkaniny wybrać narzutę?
Najlepiej takiej, którą można prać w pralce. Kryteria te spełnia bawełna oraz poliester czy akryl. Włókna sztuczne nie są jednak tak przyjazne w użytkowaniu jak naturalne – elektryzują się i nie przepuszczają powietrza. Bardzo przyjemne dla skóry są jedwabie. Niestety, kosztują dużo, a do tego trzeba je prać chemicznie. Narzuty na łóżko do sypialni robi się z pojedynczych grubych tkanin czy dzianin lub z dwóch tkanin, wypełnionych w środku włókniną i połączonych w całość pikowaniem. Idealnie nadają się do wnętrz stylizowanych.

Tapicerowane łóżko


I TOBIE SIĘ UDA

Jak ustalić rozmiar? Narzuta do sypialni powinna zwisać co najmniej 40 cm z każdej strony łóżka. Najlepiej wygląda, gdy sięga do samej podłogi, dlatego przed jej kupieniem trzeba zmierzyć szerokość i długość łóżka oraz wysokość od podłogi do górnego brzegu materaca. Narzuta na łóżko 160 x 200 cm i wysokości 50 cm powinna mieć szerokość 260 cm i długość 250 cm, a jeżeli część przy nogach jest zabudowana tzw. wysokim szczytem, którego nie przykrywa się narzutą – 260 x 200 cm.


Inne artykuły o sypialni:

OD CZEGO ZACZĄĆ?

JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ SYPIALNIĘ?

JAK WYBRAĆ ŁÓŻKO?

ARANŻACJE OKIEN

OŚWIETLENIE W SYPIALNI

PRZECHOWYWANIE W SYPIALNI

MEBLE I DODATKI DO SYPIALNI

Zobacz nasz wybór:

POŚCIEL I NARZUTY

PODUSZKI

Poduszki dekoracyjne do sypialni

Nie są niezbędne, ale znakomicie uzupełniają dekorację wnętrza. Mogą być dobrane do narzuty, ale równie efektownie wyglądają różniące się od niej kolorem, albo odcieniem, wzorem bądź fakturą. Poszewki na poduszki do sypialni nie są drogie i nie są trudne do uszycia. Możesz mieć ich więcej i zmieniać kiedy przyjdzie Ci na to ochota.

Skandynawska sypialnia


ZALETY PODUSZEK DEKORACYJNYCH DO SYPIALNI

  • Narzutą i kilkoma poduszkami można zasłonić mało atrakcyjne w formie łóżko.
  • To dobry sposób na uatrakcyjnienie wyglądu całego wnętrza.
  • Stosunkowo niewielki koszt.

WADY PODUSZEK DEKORACYJNYCH DO SYPIALNI

  • Jest problem z ich odłożeniem, gdy przygotowujemy łóżko do spania.
  • Poduszki dekoracyjne chłoną kurz - trzeba je więc odkurzać i prać.

I TOBIE SIĘ UDA
Pamiętaj, że tkaniny w sypialni powinny do siebie pasować, ale nie muszą być takie same. Dobierając je, trzymaj się zasady: różne wzory, ale te same kolory i styl.

Błękitna sypialnia


Inne artykuły o sypialni:

OD CZEGO ZACZĄĆ?

JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ SYPIALNIĘ?

JAK WYBRAĆ ŁÓŻKO?

ARANŻACJE OKIEN

OŚWIETLENIE W SYPIALNI

PRZECHOWYWANIE W SYPIALNI

MEBLE I DODATKI DO SYPIALNI

Zobacz nasz wybór:

POŚCIEL I NARZUTY

PODUSZKI

Wybrane aranżacje

Wczytywanie rekomendacji...