Jak urządzić taras i balkon

Mały balkon

Mały balkonu można urządzić w naprawdę ciekawy sposób. To wręcz pole do popisu dla zmyślnych i praktycznych rozwiązań. Taka przestrzeń może być efektowna, przytulna i spełniać zamierzoną funkcję.

Rośliny na tarasie i balkonie

Kwiaty, zioła i warzywa posadzone w donicach na balkonie czy tarasie to opcja dla tych, którzy chcą cieszyć się bliskością natury i własnymi plonami nawet w skali mini. Ale takie małe uprawy również wymagają szczególnej pielęgnacji i właściwej oprawy. A dobór odpowiednich gatunków roślin i ich ciekawa kompozycja to gwarancja aranżacyjnego sukcesu.

Słońce na tarasie i balkonie

Zażywanie słońca na tarasie czy balkonie jest przyjemne, ale nie w duży upał. Dobrze zawczasu pomyśleć o skutecznej i atrakcyjnej osłonie przeciwsłonecznej. Do wyboru są nie tylko popularne parasole, ale też stylowe markizy, nowoczesne rolety oraz efektowne żagle zacieniające.

Oświetlenie na tarasie i balkonie

Oświetlenie tarasu czy balkonu pozwala cieszyć się tą przestrzenią także wieczorami. A do tego stanowi element dekoracyjny, tak samo istotny jak rośliny czy obiekty małej architektury. Zacznij od dobrego rozplanowania oświetlenia, a wybór opraw będzie już tylko przyjemnością.
Wczytywanie rekomendacji...