Jak urządzić taras i balkon

Stół na majówkę

Podczas majówki przenosimy się z jadalni na taras lub do ogrodu, by biesiadować wspólnie z rodziną i znajomymi. Nakryty malowniczym obrusem, udekorowany wazonem z kwiatami i zastawiony smakołykami stół to połowa towarzyskiego sukcesu. Kuty z metalu stworzy sielską romantyczną atmosferę, drewniany doda aranżacji przytulności, a taki ze szklanym blatem będzie łatwy w utrzymaniu. By stworzyć miły wiosenny klimat warto pomyśleć o kolorowych dodatkach – świecach, serwetkach czy poduszkach na krzesła.

Zadaszony taras

Spędzanie latem czasu na tarasie to prawdziwa przyjemność. Ale przesiadywanie w pełnym słońcu nie jest ani komfortowe, ani zdrowe. Poza tym warto mieć ochronę także przed deszczem. Na dużym tarasie można wydzielić część zadaszoną i odkrytą do opalania. Na mniejszym alternatywą będzie dach z grubego płótna, rozkładany tylko w razie potrzeby. Ciekawa opcja to pergola porośnięta gęsto roślinnością. Jakiej wersji byśmy nie wybrali, na tarasie z pewnością zrobi się przytulnie i zacisznie.

Wiklinowe doniczki na tarasie lub balkonie

Wyplatane dodatki wnoszą do wystroju rustykalny klimat i przytulność. Dlatego zamiast glinianych donic ozdób swój balkon lub taras roślinami w wiklinowych osłonkach. Możesz też użyć starych koszy z uszami czy rączką – w nowej roli sprawdzą się znakomicie. Podniszczony kosz wystarczy przemalować, dobierając kolor farby do poduszek czy chodnika, by zapewnić aranżacji spójność. Jeśli tylko pozwala na to miejsce, skomponuj miniogródek z roślin w różnych koszach.

Kącik śniadaniowy na balkonie

Poranna kawa i tost z dżemem smakują o wiele lepiej na świeżym powietrzu. Wygeneruj miejsce na niewielki stolik i krzesła na swoim balkonie, by zaczynać każdy letni dzień w dobrym nastroju. Jeśli wybierzesz lekkie meble o ażurowej konstrukcji, nie zatłoczą niewielkiej powierzchni, jaką masz do dyspozycji. W dodatku składane dadzą się łatwo przestawiać, a w razie deszczu – szybko przeniesiesz je do mieszkania. Wybierz najprostszy zestaw i nadaj aranżacji odpowiedni styl dodatkami.

Drewniana podłoga na balkonie lub tarasie

Dzięki niej balkon czy taras będzie eleganckim i przytulnym przedłużeniem salonu. Mowa o drewnianej podłodze. Ułożona z podłużnych desek optycznie poprawi proporcje niewielkiego balkonu. A wykonana z drewnianych podestów stworzy na podłodze efektowną mozaikę. Jakiej opcji byśmy nie wybrali, zyskamy ciepłe, miłe w dotyku wykończenie. Do tego trwałe, bo drewno w odróżnieniu od ceramicznych płytek nie pęka od mrozu i nie nagrzewa się nieprzyjemnie podczas upałów.

Salon na tarasie

Nawet jeśli nie masz domu z ogródkiem, możesz korzystać z uroków lata na świeżym powietrzu. Urządź sobie miły kącik wypoczynkowy na balkonie lub tarasie. Z wygodną sofą, fotelami i stolikiem kawowym. Do wyboru masz meble z wikliny, drewna czy rattanu. Bardziej odporne na zmienną pogodę będą modele wykonane z lekkiego i wytrzymałego technorattanu. Jeśli dodatkowo uzupełnisz aranżację barwnym chodnikiem i roślinami w doniczkach, stanie się przytulny jak salon.
Wczytywanie rekomendacji...