Jak wybrać kolor?

Jak wybrać kolory ścian?

Kolor wnętrza decyduje o jego charakterze. Jego wybór to ważna decyzja, która będzie miała wpływ na twoje samopoczucie. Pamiętaj jednak, że kolor ścian to element aranżacji, który najłatwiej zmienić, więc próbuj i eksperymentuj!

Brązowe ściany

Brązowy – kolor ziemi i ciepła. Powstaje poprzez połączenie zielonego z czerwonym, żółtego z fioletowym lub pomarańczowego i niebieskiego. W zależności od zastosowanych proporcji zmienia się jego nasycenie, a tym samym charakter. Brązowy lubi odgrywać drugoplanową rolę – dopiero odpowiednio dobrane dodatki potrafią wydobyć siłę tego koloru.

Fioletowe ściany

Fiolet powstaje z połączenia czerwieni i niebieskiego. We wnętrzach stosowany jest raczej jako kolor dodatków, niż dominująca we wnętrzu barwa. Jasny fiolet ze względu na swoje kojące właściwości, to idealny wybór do pomieszczeń, w których się odpoczywa.

Pomarańczowe ściany

Pomarańczowy to kolor pełen energii i ciepła. Nic dziwnego, powstaje bowiem z połączenia czerwieni i żółtego i doskonale łączy w sobie cechy tych dwóch barw. Nie jest to jednak popularny kolor we wnętrzach, gdyż jego zastosowanie wymaga wyczucia i starannego dobrania odcienia.
Wczytywanie rekomendacji...