otrzymasz rabat
zapisz się*
Schowaj
* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
Promocja ważna do
zapisz się do newslettera, otrzymasz rabat
zapisz się
.

Biały kolor ścian

Biały kolor ścian
Biel to najjaśniejsza z barw. Najczęściej kojarzona z niewinnością, perfekcją i dobrem. Działa kojąco i uspokajająco. We wnętrzach jest najbardziej uniwersalnym z kolorów. Optycznie powiększa pomieszczenia, jednak zimny odcień może sprawić, że wnętrze wyda się zimne i sterylne.

Biały kolor farby do ścian jako symbol nowego początku

Kolor biały najczęściej wybierają osoby, które przechodzą poważne zmiany w życiu. Kolor ten bowiem oznacza początek i domaga się, by zapełnić go inną barwą. Charakteryzuje osoby, które cenią prostotę, porządek i czystość. Mogą przejawiać dużo samokontroli, są uważne i działają ostrożnie. Osoba, która dobrze czuje się w bieli to indywidualista i samotnik.  

 

Biały kolor ścian pasuje do każdego wnętrza

Biały to najbardziej uniwersalny kolor. Pasuje do każdego wnętrza, może jednak podkreślać charakter niektórych pomieszczeń. Jeśli zależy ci, by pomieszczenie wyglądało na sterylne i czyste, zastosuj biel w łazience lub kuchni. Jeśli szukasz ukojenia i spokoju, wybierz ciepły odcień bieli w sypialni.
 

Biały kolor ścian w nowoczesnych wnętrzach

Biel to kolor często spotykany we wnętrzach w stylu skandynawskim – drewniane meble, podłogi i ściany mają często cieplejszy odcień, biel przełamywana jest również dodatkami w kontrastowych kolorch, takich jak czerwień i czerń lub poprzez zimną biel.
Biel rządzi w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Pojawia się tam nie tylko na ścianach i suficie, dominuje również na meblach.

 

ZALETY BIAŁEGO KOLORU ŚCIAN


  • Biały optycznie powiększa pomieszczenia, rozjaśnia je i sprawia, że wydają się czystsze. Jest doskonałym tłem dla wzorzystych dodatków lub akcentów w kontrastowych, mocnych kolorach. Jasny sufit podwyższa pomieszczenie.

WADY BIAŁEGO KOLORU ŚCIAN


  • Czysty odcień bieli może sprawić, że wnętrze wyda się zimne i sterylne.

 

BIAŁY KOLOR - SYMBOLIKA


Biały kolor symbolizuje czystość, dlatego też przedmioty, które muszą pozostać czyste najczęściej są białe – lodówki, umywalki, wanny lub kitle lekarskie.

BIAŁY KOLOR - ZNACZENIE KULTUROWE


W zachodniej kulturze biały oznacza niewinność  i czystość duchową – w białych strojach chrzczone są dzieci, a w białych sukniach najczęściej występują panny młode. W starożytnym Egipcie oraz we współczesnych Chinach biały kojarzony jest ze śmiercią - kolor ten nakłada się w okresie żałoby. 
 

Zrób to sam

Wbrew pozorom biały to bardzo praktyczny kolor – bez problemu zamalujesz ubrudzone miejsce.

Wybrane aranżacje

Wczytywanie rekomendacji...