Różowe ściany

Różowe ściany
Róż to barwa pośrednia między bielą a czerwienią. Łączy w sobie cechy obu tych kolorów – czystość i delikatność bieli z ekstrawagancją czerwonego. Ma tyle samo wyznawców, co przeciwników. Uważany za typowo kobiecy kolor. Nie bój się różu, to kolor z dużym potencjałem. Możesz go stosować w każdym pomieszczeniu!

Gdzie zastosować różowy kolor ścian?

Róż we wnętrzach najczęściej kojarzy się z pokojami małych dziewczynek. Ten stereotyp bardzo ogranicza zastosowanie różu, którego odcienie mogą zaskoczyć niejednego sceptyka. Nie bój się różu, możesz go zastosować w każdym z wnętrz. Jasne odcienie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach oraz we wnętrzach sypialni lub pokoju przeznaczonego do relaksu. Ciemniejsze to dobry wybór do salonu lub przedpokoju.

Różowa sypialnia


 

Jakie znaczenie ma różowy kolor?

Róż to kolor osób uczuciowych i bardzo wrażliwych, otwartych na innych. Jeśli wybierasz róż, lubisz opiekować się innymi i chcesz, by opiekowano się tobą. Róż symbolizuje zmysłowość i romantyczną naturę. Ma w sobie również sporo delikatności. Odmładza, napawa optymizmem i wprowadza radosną atmosferę.

Przechowywanie w pokoju dziecka


 

Pudrowy róż czy wyrazisty róż na ścianach?

Rozbielone, wyblakłe róże popularne są we wnętrzach utrzymanych w stylu shabby chic.
Wyrazisty róż to doskonała barwa na kolorystyczny akcent, może być jednak stosowana w całym pomieszczeniu. Dobrze łączy się czekoladowym brązem i drewnem. W ten sposób można uzyskać wnętrze o klasycznym, ciepłym wyglądzie. Pudrowy róż i szary sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przytulne. Szarość z intensywnym różem natomiast stworzy nowoczesne, pełne dynamiki połączenie.

Vintage w świetle neonu


 

Salon z kominkiem z kamienia

 

ZALETY RÓŻOWYCH ŚCIAN

  • Różowy ożywia wnętrza, sprawia, że stają się przyjazne i optymistyczne.

 

WADY RÓŻOWYCH ŚCIAN

  • Nadmiar intensywnego różu może irytować. Zbyt dużo jasnego różu natomiast może sprawić, że wnętrze będzie wyglądać infantylne.

 

Co warto wiedzieć o kolorze różowym?

Sypialnia z indyjskimi nawiązaniami

 

KULTURA
W tajskim kalendarzu słonecznym każdy dzień ma przypisany mu kolor - różowy symbolizuje wtorek.

GEOGRAFIA
Jaipur, miasto w północno – zachodnich Indiach często nazywane jest „Różowym Miastem”. Budynki najstarszej części miasta bowiem malowane są co roku na różowo. Tradycja wywodzi się z 1863 roku, kiedy to na cześć odwiedzającego prowincję Radżastan księcia Alberta udekorowano miasta na różowo.

 

Zrób to sam

Jeśli boisz się różu na ścianach zdecyduj się, by był jedynie akcentem barwnym na jednej z nich.

Wybrane aranżacje

Wczytywanie rekomendacji...