zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Jakie podłogi?

Jak dopasować dywan do funkcji wnętrza?

Zanim wybierzesz odpowiedni dla siebie dywan przeczytaj nasz artykuł, pomożemy Ci podjąć decyzję jaki dywan będzie idealny dla Ciebie. Zacznij od odpowiedzi na kilka pytań: w jakim stylu masz urządzone mieszkanie? Do jakiego pomieszczenia ma być przeznaczony? Czy masz dzieci lub zwierzęta? Czy mieszkasz w mieszkaniu czy domu? Jakie będzie jego otoczenie: meble, zasłony, obicia? Czy dywan ma pełnić tylko funkcję dekoracyjną czy np. chronić przed zimnem albo ukryć nieładną podłogę?

Szklana podłoga

Płyty szklane i szklane elementy konstrukcyjne to rzadkie rozwiązanie. Stosuje się je na schodach, półpiętrach, antresolach. Wszędzie tam, gdzie dzięki swojej przejrzystości wzbogacają architekturę i optycznie powiększają przestrzeń. Służą tez do doświetlenia ciemnych pomieszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że otwierają widoki nie tylko z góry na dół, ale i odwrotnie.

Metalowa podłoga

Metalowe podłogi są trwałe, odporne na uderzenia i wysoką temperaturę, a nawet ogień. Mogą pojawić się w kuchni, przedpokoju, sprawdzą się także w łazience. To awangardowe rozwiązanie wprowadzi industrialny klimat do wnętrza.

Podłoga z żywicy epoksydowej i poliuretanowej

To, tak jak i beton, rodzaj posadzki przemysłowej rozlewnej (wylewanej) zaadoptowanej do wnętrz mieszkalnych. Posadzki żywiczne tworzą jednolitą powierzchnię bez spoin odporną na uszkodzenia mechaniczne, na ścieranie i bardzo łatwą do utrzymania w czystości. Najbardziej popularne posadzki żywiczne to posadzki epoksydowe i poliuretanowe.
Wczytywanie rekomendacji...