Jakie ściany?

Kamień na ścianę

Kamienne okładziny sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach w domu. Jedynie do łazienek, w miejsca gdzie kamień będzie narażony na zachlapywanie, poleca się, łatwiejsze do utrzymania w czystości, płyty polerowane. W łazienkach trzeba również pamiętać o dobrym zaizolowaniu i zabezpieczeniu ścian przed położeniem kamiennych płytek.

Korek ścienny

Okładziny ścienne z korka to najczęściej płytki klejone specjalnym klejem do korka bezpośrednio do powierzchni ściany. Płytki mają najczęściej wymiary 60 x 30 cm i grubość około 3 mm. Składają się z cienkiej warstwy podkładowej (spodniej) z aglomeratu, drobno mielonego korka, i wierzchniej z korka dekoracyjnego. Krawędzie płytek mogą być proste lub fazowane. Dostępne są również tapety korkowe. To nic innego jak cienka warstwa naturalnego korka naklejonego na papier. Maja 2 – 3 mm grubości. Do ścian przykleja się je klejem do tapet.

Boazeria drewniana

Boazeria drewniane stosuje się zarówno we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Tradycyjnie boazerie wykonuje się z desek różnej szerokości i o różnych profilach lub z innych gotowych elementów łączonych przy pomocy złącz ciesielskich na tak zwane własne lub obce pióro. Drewniane boazerie można zaprojektować w każdym stylu. A mnogość gatunków drewna o rożnym usłojeniu i w różnych odcieniach daje duże pole do popisu. Każda boazeria może być niepowtarzalna. Drewno można też różnie wykończyć: lakierować, bejcować, olejować, malować na dowolne kolory.

Beton architektoniczny na ścianę

Na ściany stosuje się beton potocznie nazywany „betonem architektonicznym” (lub też licowym, fasadowym, elewacyjnym czy strukturalnym). To beton wysokiej jakości, który spełnia podwyższone wymagania estetyczne i nie wymaga tynkowania ani malowania. Nie istnieje jednak żadna norma określająca wymagania, jakie beton architektoniczny na ścianę powinien spełniać.
Wczytywanie rekomendacji...