Archissima

 Archissima
ARCHITEKCI WNĘTRZ
Pracownia powstała w 2007 roku. Jej założycielką i głównym projektantem jest Agnieszka Cupryś-Wilk, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Działania projektowe firmy wspiera architekt wnętrz Marek Wilk, który pracę projektanta łączy z prowadzeniem firmy meblowej.
32
LOKALIZACJA
Kraków
KONTAKT
biuro@archissima.pl TEL.: +48 606 724 434
Ulubiony pomysł... Zawsze staramy się jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, zarówno funkcjonalnie jak i estetycznie, a także wygospodarować jak najwięcej szaf i schowków. Jeśli chodzi o zabiegi estetyczne, podobają nam się połączenia powierzchni o różnych strukturach i wykończeniu, np. zestawienie starej cegły i gładkiej płaszczyzny meblowej. Często projektujemy zabudowy meblowe na pełną wysokość wnętrza. Oczywiście nie zawsze i nie w każdej stylistyce to rozwiązanie jest wskazane, ale bardzo często zabieg ten pozwala wprowadzić wizualny porządek we wnętrzu. Takie zabudowy stają się niejako „ścianami”, neutralną bazą dla dekoracyjnych dodatków i detali.
Najprostszy pomysł... Zabudowy na pełną wysokość wnętrza, budujące wnętrze niczym ściany. Użycie luster, czasem wielkoformatowych, pozwalające powiększyć przestrzeń lub coś wizualnie „zdematerializować”. W pomieszczeniach ze skosami czasem warto zdecydować się na jeden kolor całości wnętrza bez wydzielania białego sufitu. Przy projektowaniu oświetlenia najlepiej wyeksponować kilka najważniejszych punktów przy użyciu lamp dekoracyjnych, a w pozostałych miejscach zastosować lampy „niewidoczne”, czyli oprawy o neutralnych formach i barwach. Dadzą nam pożądany efekt świetlny, przy czym wtopią się w tło zamiast dominować w przestrzeni.
Najgorszy pomysł... Sufity podwieszane o dziwnych, falujących kształtach. Brak stylistycznej konsekwencji w kreowaniu wnętrza. Stosowanie podróbek mebli czy lamp.
Wczytywanie rekomendacji...