Fantakrea

 Fantakrea
ARCHITEKTKA WNĘTRZ
Fantakrea to autorska pracownia projektowania wnętrz założona przez Dorotę Kudłę, absolwentkę Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dorota zajmuje się projektowaniem wnętrz od 2004 roku, a od 2010 prowadzi pracownię Fantakrea.
50
LOKALIZACJA
Warszawa
Ulubiony pomysł... Otwieranie przestrzeni. Przestawienie ścian zawsze zupełnie zmienia odbiór przestrzeni i światła we wnętrzu. Ważne, żeby robić to w sposób przemyślany, biorąc pod uwagę ergonomię wnętrza. Podłoga z lokalnego drewna w naturalnym kolorze. Drewna takie jak dąb, akacja, wiąz zawsze dobrze wyglądają w świetle naszej szerokości geograficznej. Stanowią dobre tło zarówno dla wnętrz jasnych, monochromatycznych, gdzie liczy się głównie faktura i światło, jak i dla kolorowych, gdzie koncepcja oparta jest na kontraście. Domowy recykling. Warto rozsądnie wykorzystać przedmioty, które już mamy. Zmiana wystroju niekoniecznie musi oznaczać wyrzucenie wszystkiego. Często zmiana koloru, obicia, detali pozwala ze starego, nudnego mebla czy lampy zrobić coś nowego i unikatowego.
Najprostszy pomysł... Przemaluj jedną ścianę w pomieszczeniu na bardziej intensywny kolor. Taki ruch pozwoli zmienić niekorzystne proporcje wnętrza. Uwaga – przed malowaniem zawsze zrób próbki wybranych kolorów farb. Zmień uchwyty w meblach. To zmieni wygląd całego mebla. Zainwestuj w sztukę we wnętrzach. Obraz, grafika, plakat nadadzą wnętrzu charakteru.
Najgorszy pomysł... Bezrefleksyjne, dosłowne przenoszenie pomysłów wnętrzarskich z egzotycznych krajów. Mimo cudownych wspomnień z dalekich podróży we wnętrzach to się nigdy nie sprawdza. Estetyka kosztem funkcjonalności. Na dłuższą metę dla każdego takie wnętrze będzie męczące w użytkowaniu. Nadmiar. Wszystkiego – mebli, dekoracji, faktur, wzorów. To bardzo rzadko się udaje.
Wczytywanie rekomendacji...