JT Grupa

 JT Grupa
ARCHITEKCI WNĘTRZ
JT GRUPA to pracownia projektowa założona w 2008 roku przez Jagodę Ziółkowską, absolwentkę Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Biuro projektowe specjalizuje się projektowaniu wnętrz prywatnych oraz wnętrz użyteczności publicznej.
36
LOKALIZACJA
Gdańsk
KONTAKT
biuro@jtgrupa.pl TEL.: +48 600 302 381 +48 534 022 229
STRONA
jtgrupa.pl
Ulubiony pomysł... Zdecydowanie wolimy bazować na naturalnych materiałach. Szczególnie w doborze podłóg. Naturalne drewno daje wiele możliwości wybarwiania deski, jak również jej układania (jodełka, klasyczne ułożenie, parkiet, etc.) Zaletą naturalnych i charakterystycznych dla danego regionu materiałów (jak dębina dla Polski) jest to, że się nigdy nie zestarzeją.
Najprostszy pomysł... Jednym z najprostszych pomysłów na ożywienie i zmianę wnętrza jest zastosowanie w nim lustra lub luster. Oprócz tego, że powiększą i rozświetlą przestrzeń, mogą również zmienić jego odbiór i klimat. Stać się to może za sprawą oprawy czy wykończenia lustra. Lustro może być w ramie skórzanej, metalowej, drewnianej, stylizowanej. Możemy wybrać lustro srebrne, grafitowe, postarzane lub namalować na tafli wzór farbą czy też przykleić napis z folii. Eksperymentujmy też z samym mocowaniem - ładnie wyglądają lustra oparte o ścianę, ale możemy je również przykleić do ściany lub tradycyjnie zawiesić. W jednej z najnowszych realizacji zastosowaliśmy nieregularne, małe fazowane tafle szkła, które ze ściany "przeszły" na sufit, powiększając w ten sposób wąski korytarz.
Najgorszy pomysł... Kakofonia różnych, niepasujących do siebie kolorów potrafi uczynić wnętrze trudnym w odbiorze i nieprzyjemnym do przebywania. Źle dobrany kolor sprawi, że wnętrze będzie się wydawało ponure, optycznie mniejsze, chłodne... Przemalowanie ścian to najprostszy trik do odnowienia mieszkania, ale dobór odpowiedniego koloru, który uwypukli jego walory, to wielka sztuka.
Wczytywanie rekomendacji...