Maria Rauch

 Maria Rauch
ARCHITEKCI
Architektka po Politechnice i projektantka wnętrz po ASP. Maria Rauch studiowała w Krakowie i USA. Praktykowała w Nowym Yorku, Dublinie i Lublinie. Projektuje domy i ich wnętrza. Proste, drewniane i pachnące latem. Takie, w których wakacje czuć cały rok. Wierzy, że sposób, w jaki mieszkamy, wpływa na nas i powinien nas wspierać. W myśl powrotu do tradycji projektuje domy z drewna, ale w nowoczesnej odsłonie i technologiach - takie domy drewniane XXI wieku - zdrowe i ekologiczne, pozostające w harmonii z otoczeniem.
16
LOKALIZACJA
Zabierzów
STRONA
mariarauch.pl
Ulubiony pomysł... OKNA. Projektowanie zaczynam nie od przysłowiowych “czterech ścian”, ale od dziur w tych ścianach. Okna wpuszczają do domu życie. I łączą nas z otoczeniem. Decydują o tym, jak się czujemy na co dzień. Moje hity: 1. Okno poziome na wysokości łóżka, które zapewnia widok łąki zaraz po przebudzeniu. 2. Okno naprzeciw wanny. Bo kiedy, jak nie podczas kąpieli mamy czas na kontemplację przyrody? DREWNO. Jestem absolutną fanką tego materiału. Stosuję go z powodzeniem na podłogach, jako ściany czy nawet sufity (dom z klocków). Jest miło chodzić po drewnianej podłodze boso albo przytulać się do drewnianej ściany i czuć jej zapach. MOBILNOŚĆ. Z powodzeniem stosuję meble na kółkach, które mogą się przemieszczać czy ruchome lampy, które potrafią zjechać nad blat kuchenny i oświetlić jego fragment. Może dlatego tak lubię hamaki, które można łatwo przewiesić. Dla mnie mebel ma sens, jeśli się porusza (jest mobilny) i ma co najmniej dwie funkcje.
Najprostszy pomysł... Otwórz okno i wpuść światło. Na stół postaw świeże polne kwiaty lub zioła w doniczce. Ciesz się słońcem i zapachem ziół. Zrób minigalerię swoich ulubionych zdjęć w domu. Przyczep je do sznurka za pomocą drewnianego klipsa do bielizny (będzie wyglądać swojsko i przytulnie) lub zawieś na żyłce zwisającej z sufitu (będą tajemniczo lewitować w powietrzu). Taką wystawę możesz zmieniać co tydzień. Czy zaprosisz znajomych na wernisaż? Czyste uporządkowane blaty. Dbaj o to, aby wszystkie blaty i stół były zawsze czyste i niezagracone. Twój dom będzie wtedy zapraszał, a przy tym też wydawał się większy.
Najgorszy pomysł... Ołtarzyk na TV (w sensie taka ścianka w dużym pokoju). Dużo rzeczy, drobiazgów, ozdób. Pomniejszają tylko przestrzeń i zagracają życie. Rozmieszczanie czegoś “w prawie że równych” odległościach. Na przykład obrazki na ścianie - warto się trzymać prostej zasady: albo w jednej linii i w równych odległościach, albo zdecydowanie inaczej.
Wczytywanie rekomendacji...