Novi Art

 Novi Art
ARCHITEKTKA WNĘTRZ
Pracownia Projektowa Novi Art została utworzona w 2007 roku. Zespół pracowni tworzą trzy architektki: Ewa Szafraniec, Magda Jagannathan i Katarzyna Słyś.
27
LOKALIZACJA
Kraków
KONTAKT
biuro@novi-art.pl TEL.: +48 603 076 777
Ulubiony pomysł... Jasne ściany, podłogi i wyposażenie, np. meble optycznie powiększają przestrzeń, co ma znaczenie szczególnie w małych mieszkaniach. Jako trik powiększający lubimy też stosować lustra w postaci dużych tafli na ścianach, najczęściej w małych łazienkach.
 Zawsze staramy się zaplanować dużo szaf i schowków do przechowywania, które są integralnym elementem architektury wnętrza. Nie lubimy niepotrzebnych rzeczy na zewnątrz, np. ukrywamy pralki w szafkach, w łazienkach stosujemy jak najwięcej zamykanych szafek czy szuflad na kosmetyki. To dodatkowo ułatwia sprzątanie.
Najprostszy pomysł... Przemalowanie ścian zawsze przynosi dobry efekt. Niekoniecznie musi to być jeden kolor, warto subtelnie łączyć różne odcienie. Wprowadzanie akcentów kolorystycznych, np. w postaci poduszek na sofie. Szybka zmiana poszewek spowoduje odświeżenie wnętrza.
Najgorszy pomysł... Kolumny i łuki we wnętrzach, tanie imitacje naturalnych materiałów. Rustykalne wnętrza w bloku.
 Narożne wanny lub prysznice, szczególnie z gotową plastikową obudową. Nie są ani ładne, ani praktyczne. Różne style i materiały, np. na podłodze w każdym z pomieszczeń w domu. Wystrój mieszkania powinien stanowić całość, spójną kompozycję.
Wczytywanie rekomendacji...