Praktyka Przestrzenna

 Praktyka Przestrzenna
ARCHITEKCI
Pracownia Praktyki Przestrzennej działa w Warszawie od początku 2016 roku. Po kilku latach pracy w biurach projektowych Karol Smagacz postanowił otworzyć swoją własną działalność, zapraszając do współpracy Agatę Strzelecką - artystkę i architekta. Z tej fuzji powstało bardzo ciekawe połączenie estetyczne. Pracownia projektuje wnętrza mieszkalne i biurowe dla klientów ze stolicy i okolicy.
18
LOKALIZACJA
Warszawa
KONTAKT
home@praktyka-przestrzenna.pl TEL.: +48 794 090 529
Ulubiony pomysł... Sufit w ciemnym kolorze, ale nie pstrokaty. Wiele osób boi się takiego rozwiązania, jednak jest to najlepszy sposób na powiększenie kubatury mieszkania. Oczywiście pod warunkiem, że ściany będą jasne albo białe. Jeśli pomalujemy sufit ciemną farbą, będzie się wydawało, że jest on dalej (wyżej) niż w rzeczywistości. To świetny optyczny trik właściwie do każdego pomieszczenia.
Najprostszy pomysł... Jeśli mieszkanie wydaje się niedopracowane, pozbawione duszy, ciepła i życia, warto zainwestować w rośliny. Duże i w dużej ilości. Storczyki wyglądają jak z plastiku, dlatego lepiej znaleźć rośliny doniczkowe, które będą przywodzić na myśl wspomnienia z domu babci, z wakacji w Tajlandii, czy wizyty na łące. Warto też poszukać różnych donic na targach staroci. Rośliny wprowadzą do wnętrza żywą kolorystykę, przytulność i zapewnią tak pożądany kontakt z naturą.
Najgorszy pomysł... Źle skomponowane kontrasty. Kolory czy elementy wyposażenia, które się ze sobą kłócą, potrafią skutecznie popsuć aranżację wnętrza. Najlepiej, jeśli podzielimy przestrzeń mieszkania na strefy, a te, choć wyraźnie zarysowane, będą ze sobą harmonijnie współgrać. W takiej sytuacji kontrast jest najprostszym i najgorszym rozwiązaniem.
Wczytywanie rekomendacji...