Projekt i...

 Projekt i...
ARCHITEKTKA WNĘTRZ
Pracownia projekt i… powstała w 2002 roku w Krakowie. Zespół tworzą Sylwia Liana – architekt wnętrz i Andrzej Dudek odpowiedzialny za kontakty z klientami.
59
LOKALIZACJA
Kraków
KONTAKT
projekti@projekti.pl TEL.: +48 501 717 128
Ulubiony pomysł... Podesty w sypialniach - pozwalają ciekawie zaaranżować wąskie pomieszczenia. Bardzo ciemne kolory nawet w małych pomieszczeniach, kiedy maluje się jedną ze ścian bardzo ciemnym, bliskim czerni kolorem, wcale nie pomniejszają pomieszczenia. Tworzy się efekt, przeze mnie nazywany „efektem dziury”. To znaczy, że ściana się optycznie oddala. Moim zdaniem, kolory pomniejszające pomieszczenia to tzw. przytulne kolory: ciepłe beże, pomarańcze, czerwienie.
Najprostszy pomysł... Prosty i łatwy sposób na obraz – wystarczy wziąć kawałek tkaniny, resztkę sukni, stary szlafrok lub nieużywany szal i naciągnąć na podobrazie. Piękny i oryginalny obraz gotowy. Tkanina nie musi mieć wzoru, czasem wystarczy sama faktura z ciekawym jednolitym kolorem. Przy dużym formacie taki obraz będzie robił wrażenie.
Najgorszy pomysł... Nie uznaję paneli na podłodze i czerwonego koloru na ścianach, który za bardzo osacza. Nie lubię też połączenia brązowego z żółtym i pomarańczowym, bo boli od tego głowa. „Doprojektowywanie” jednego pomieszczenia przez architekta wnętrz w momencie, gdy pozostałe zostały zaaranżowane przez właściciela, to bardzo zły pomysł. Wnętrze powinno być spójne i harmonijne.
Wczytywanie rekomendacji...