Rafał Łosiak

 Rafał Łosiak
ARCHITEKT
Autorska pracownia architektury Rafała Łosiaka i Bartłomieja Siwiaka powstała w 2000 roku w Łodzi. Architekci zajmują się architekturą i projektowaniem wnętrz.
25
LOKALIZACJA
Łódź
KONTAKT
architekci@archibox.com.pl TEL.: +48 42 630 43 56
Ulubiony pomysł... Czarna podłoga. Wprowadza wrażenie „nieskończoności” i elegancji. Wbrew pozorom świetnie się sprawdza w małych pomieszczeniach szczególnie z dodatkowymi lustrami. Należy jednak pamiętać o dodatkowym oświetleniu ponieważ czerń pochłania światło jak „czarna dziura". Wyspa w kuchni. Bardzo dobrze organizuje prace i zawsze jest miejscem spotkań domowników. Perforowane żaluzje w oknach. Kiedy są zamknięte poprzez małe dziurki wpada do wnętrza zmiękczone światło, które odpowiednio tonuje, a nie zaciemnia całkowicie wnętrza. Perforacja w meblach np. frontach. Może pełnić kilka zadań - od dekoracyjnego poprzez funkcjonalne (uchwyt) lub wentylacyjne, szczególnie w garderobach.
Najprostszy pomysł... Białe ściany w połączeniu z piktogramami lub napisami malowanymi od szablonu (kolor napisu czarny lub fluorescencyjny). Zieleń w prostych doniczkach np. cynkowane wiadro lub przywrócony do życia stary pojemnik. Naklejki – szczególnie w pokojach dzieci. Lustra powieszone jedno obok drugiego w dekoracyjnej ramie - powiększa wnętrze.
Najgorszy pomysł... Wzorzyste modyfikowane forniry szczególnie egzotycznych gatunków drzew. Forniry powinny być zawsze naturalne. Kolor pistacjowy na ścianie – kompletna porażka. Okleiny ścian imitujące naturalny kamień. Płytki imitujące marmur – podobne, z jednym rodzajem przetłoczenia. Laminat wiśniowy lub gruszkowy.
Wczytywanie rekomendacji...