zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Sceneria

 Sceneria
ARCHITEKTKA WNĘTRZ
Pracownia Architektury Wnętrz Sceneria powstała w 2013 r. z inicjatywy projektantki Julii Bodzioch.
40
LOKALIZACJA
Warszawa
KONTAKT
pracownia@sceneria.net TEL.: +48 693 684 193
Ulubiony pomysł... Staram się nie powielać swoich pomysłów w kolejnych projektach, ale są pewne zabiegi, które wyjątkowo lubię i często stosuję. Aktualnie jest to użycie jednolitego materiału na podłodze w połączonych ze sobą pomieszczeniach (np. salon, kuchnia, hol). Polecam również zaprojektowanie kilku różnych stref świetlnych w jednym pomieszczeniu. Chętnie namawiam inwestorów na użycie kolorów we wnętrzu i wyjście z bezpiecznego kręgu beżów i szarości. Bez względu na to, czy pozostajemy w strefie zgaszonych, rozbielonych odcieni, czy też decydujemy się na intensywne i zdecydowane barwy, efekt jest interesujący. Kolory są kwintesencją radości życia, otaczanie się nimi poprawia więc jego jakość.
Najprostszy pomysł... Połączenie szarości z drewnem gwarantuje wizualną harmonię. Utrzymanie każdego pokoju w jednakowej stylistyce lub zastosowanie motywu łączącego wszystkie pomieszczenia w domu. Zawsze proponuję klientom konsekwencję w projekcie i doradzam, by patrzeć na projektowaną przestrzeń całościowo, a nie skupiać się od początku na szczegółach. Warto też wykorzystać meble czy dodatki wyciągnięte "ze strychu", często odznaczające się trwałością i precyzją wykonania, której próżno szukać we współczesnych meblach. Drugie życie zapomnianych mebli często stanowi punkt wyjścia do dalszego wyglądu projektu mieszkania.
Najgorszy pomysł... Ślepe naśladowanie panujących trendów bez zaznaczenia własnej tożsamości w aranżacji mieszkania. Uleganie chwilowym modom sprawi, że wnętrze szybko się opatrzy, a właściciel nie będzie się w nim czuł dobrze. Ozdabianie ścian tanią, banalną sztuką powielaną w dziesiątkach egzemplarzy. Zbyt duża ilość pomysłów zrealizowanych w jednym wnętrzu to częsta pułapka, szczególnie przy urządzaniu pierwszego, własnego mieszkania. Używanie kompletów, np. fotele i sofa z tej samej rodziny mebli. Taki zabieg tworzy efekt salonu pokazowego czy witryny sklepowej, a nie przytulnego mieszkania.
Wczytywanie rekomendacji...