Dom z kolekcją antyków

 Baumann Pracownia Projektowa
Wstępne założenia... Właścicielka chciała przebudować dom tak, by jak najbardziej odwrócony był w stronę ogrodu. Wcześniej większość okien wychodziła w kierunku podjazdu na posesję. Miałam też powiększyć wnętrza o powierzchnię zadaszonego tarasu. Przestrzeń miała być jak najbardziej otwarta i służyć jako tło dla kolekcji antyków i obrazów, które zgromadziła właścicielka. Chciała też zachować drewnianą podłogę, która wymagała renowacji.
Pomysł na mieszkanie... Eklektyzm łączący nowoczesny styl z antykami i obrazami, które na prośbę właścicielki wkomponowałam w nową aranżację. Niektóre z antyków zostały odnowione, a niektóre przerobione i częściowo odmalowane przez firmę Melki. Obrazy skupiłam na jednej ścianie, tak by było jak najwięcej białych, pustych powierzchni, które sprawiają, że wnętrze jest jaśniejsze i nowocześniejsze. Ten efekt udało mi się także podkreślić dzięki powiększeniu otworów okiennych, które teraz wychodzą na ogród, a nie na mało urokliwy podjazd. Tradycyjny kominek zamieniłam na dwustronny – teraz przestrzeń salonu i kuchni płynnie się łączy. Chciałam również, by kuchnia była jasna i nowoczesna, nowoczesne miało być także oświetlenie.
Najlepszy pomysł... Ściana niemal w całości wypełniona obrazami oraz dwie kanapy - jedna z widokiem na ogród, druga z widokiem na ekran i kominek
Największe wyzwanie... Przebudowa fasady. Po projekcie konstruktorskim zostały przeprowadzone prace budowlane - przebudowa dachu, wyburzenia ścian i nowe otwory okienne. Odbywało się to z mnóstwem niespodzianek, gdyż nikt dokładnie nie wiedział, jaki jest rzeczywisty stanu domu i sposobów jego wykonania. Prace odbywały się w marcu, kiedy jeszcze było zimno, a dopiero po powstaniu otworów okiennych można było wziąć pomiary na wykonanie okien. Właścicielka cały czas mieszkała w jednej z części domu, kilka tygodni z foliami w otworach okiennych, aż do momentu montażu okien. Wyzwaniem była też przebudowa kominka i odnowienie parkietu wraz z uzupełnieniem miejsc po ścianach i słupach. Fachowcy się spisali i udało się osiągnąć cel.
11
GDZIE? Puszczykowo
KTO TU MIESZKA? 1 osoba
ILE METRÓW? 200 m2
Kolekcja sztuki i antyków, które zebrała właścicielka, potrzebowała odpowiedniego tła. Ale nie zbyt dosłownego, stylizowanego na stare. Nowoczesne rozwiązania okazały się idealną scenerią dla cennych pamiątek i znalezisk.
Wczytywanie rekomendacji...