Dom pod Krakowem

Dom pod Krakowem

MÓWI WŁAŚCICIEL
Stabrawa.PL

Inspiracje... Aleksandra Stabrawa: Zainspirowała mnie architektura domu. Prosta, nowoczesna bryła z dwuspadowym dachem, duże okna oraz przeszklona ściana w sypialni wpłynęły na to, jak wygląda ten projekt. Nie chcieliśmy z mężem zdominować tego, co dzieje się za oknem. Widok na otaczającą nas przyrodę miał być główną dekoracją, a wnętrze jedynie uzupełnieniem.
Twoje potrzeby... Rozpoczynając poszukiwania domu, byliśmy pewni, że musi być on przede wszystkim jasny i przestronny. Oboje cenimy światło i przestrzeń. Chcieliśmy również, by strefę dzienną tworzyła jedna otwarta przestrzeń – bez zbędnych podziałów i zakamarków. Kuchnia miała być miejscem, w którym miło spędza się czas, a nie tylko gotuje. Niezbędne było również domowe biuro, które powstało w miejscu na garaż. Dzięki niemu nie muszę codziennie jeździć do pracowni.
Najlepszy pomysł... Stonowana baza kolorystyczna - jasna podłoga, jasne ściany, popielata sofa, neutralne meble oraz różnokolorowe dodatki, które zmieniamy w zależności od pory roku i nastroju.
Ulubiony przedmiot... Jest ich sporo, bo z dużą starannością dobieraliśmy wyposażenie domu. Uwielbiam moje biurko do pracy, ekspres do kawy, stół w jadalni, betonowe słupy w pokoju dziennym… i mogłabym jeszcze tak długo wymieniać.
Najgorszy pomysł... Żałuję, że w pracowni nie zdecydowałam się na większe okno - pomieszczenie byłoby o wiele jaśniejsze.
Pomysł na mieszkanie... Paletę kolorystyczną opartą na barwach ziemi przełamałam mocniejszymi akcentami, których jest znacznie więcej w sezonie wiosenno – letnim. Przy stole w jadalni stoją kolorowe, plastikowe krzesła. Kupiliśmy osiem – po dwa z każdego koloru. Gdy mamy ochotę na bardziej energetyczny zestaw, zmieniamy kompozycję. Jesienią i zimą zaś dodatki są bardziej stonowane. Wszystkie meble są proste i nowoczesne.
Największe wyzwanie... Barierka do schodów. Przez ponad dwa lata schody miały żadnej osłony i wyglądały przepięknie. Bałam się, że poręcz może zepsuć ten efekt, zwłaszcza że nie wchodziła w grę barierka ze szkła. W końcu najlepiej wpisał się styl industrialny – balustrada powstała ze stalowej ramy malowanej proszkowo i lnianych sznurków.
13
Architekt Stabrawa.PL
GDZIE? okolice Krakowa
KTO TU MIESZKA? rodzice z 2-letnią córką
ILE METRÓW? 163 m2
Aleksandra jest architektem wnętrz. Swój własny dom urządziła prosto i nowocześnie. Bo najważniejsze jest to, co za oknem. Ogromne przeszklenia nie tylko rozświetlają pomieszczenia, ale i dostarczają wspaniałych widoków. Wnętrze nie mogło więc konkurować o względy z przyrodą.
Wczytywanie rekomendacji...