Klasyka we wzory

Klasyka we wzory

MÓWI WŁAŚCICIEL
Ania Marszałkowska

Inspiracje... Lubię klasyczne wnętrza, ale nie w dosłownym wydaniu pełnym beżu i brązu. Bardzo cenię secesję, ale nie chciałam jej kopiować. Najbardziej inspirują mnie klasyczne wnętrza z dozą nowoczesności, niebanalne, inne od tych, które masowo powielają architekci wnętrz. Udało mi się połączyć dwie na pozór odległe stylistyki. W kuchni otwartej na salon wstawiłam prostą, nowoczesną zabudowę kuchenną. Jest przede wszystkim funkcjonalna, a jej przedłużeniem jest biała komoda na wysoki połysk. Elementy klasyczne to na przykład gięte nogi mebli, stara odnowiona komoda przemalowana na biało, ciężkie ramy luster. Urządzając mieszkanie wiedziałam, że baza wnętrza ma posłużyć na lata, dlatego chciałam, by była jak najbardziej prosta i jasna, co pozwoli mi w przyszłości na wymianę dodatków i mebli bez dużej ingerencji we wnętrze.
Twoje potrzeby... Lubię przestrzeń, dlatego w mieszkaniu nie ma zbędnych mebli, które zabierałyby niepotrzebnie miejsce. Na piętrze zrezygnowałam z podziałów – otwarta przestrzeń, to ulubione miejsce zabaw moich dzieci. Znajduje się tam też pokój gospodarczy, w którym ukryłam pralkę i suszarnię – dzięki temu z tej funkcji została odciążona łazienka, która nie musi wyglądać jak pralnia. Bardzo chciałam też mieć garderobę – została otwarta na schody na piętrze, służy też czasem jako domowe biuro i pokój dzienny. Ważna była również kuchnia otwarta na salon, w tym mieszkaniu dodatkowo połączona z tarasem. Dzięki temu możemy spędzać ze sobą więcej czasu w trakcie domowych obowiązków i zabaw.
Najlepszy pomysł... Biel i jasne kolory. Na początku zastanawiałam się, czy nie zrobić ciemnej podłogi, ale ten zabieg znacznie pomniejszyłby pomieszczenia. Jasna kolorystyka powiększa optycznie przestrzeń i rozświetla ją. Dobrym pomysłem było również otwarcie przestrzeni na piętrze, choć zostawiliśmy sobie możliwość dobudowania tam dodatkowej sypialni. Nasi goście często też zwracają uwagę na schody wejściowe z szarego kamienia, które dobrze łączą się z betonową ścianą.
Ulubiony przedmiot... Kanapa na toczonych nóżkach w czarno-białą pepitkę marki Pan Popi. Jest nie tylko ładna, ale i bardzo wygodna. Wszyscy uwielbiają na niej przesiadywać. Jest również długa i można się na niej bez problemu wyspać.
Najgorszy pomysł... W pokoju córki na pewno kiedyś przedłużymy skos przy suficie – to powiększy optycznie pomieszczenie.
7
Fotograf Gosia Góra
GDZIE? Wrocław
KTO TU MIESZKA? 5-osobowa rodzina
ILE METRÓW? 120 m2
Właściciele bardzo lubią klasykę, ale nie w dosłownym wydaniu. Dlatego w stworzonym przez siebie wnętrzu połączyli ją z nowoczesnymi akcentami. Wspólnym mianownikiem są wzory - pasy, kropki, pepitka, które świetnie pasują do klasycznych mebli. Jasne kolory i brak zbędnych podziałów powiększają optycznie przestrzeń.
Wczytywanie rekomendacji...