Mieszkanie z ceglanymi ścianami

 Projekt i...
MÓWI ARCHITEKT
Projekt i...
Wstępne założenia... Inwestor pozostawił nam dużą swobodę. Mieszkanie kupił z myślą o wynajmie. Miało się podobać młodym, zamożnym ludziom. Zasugerował jedynie, że podobają mu się lofty i możemy iść tym kierunku.
Pomysł na mieszkanie... Powstał przy pierwszej wizycie na budowie. Wtedy już panowie wykonawcy czyścili ściany z tynków i zaczęły się pokazywać cegły, piękne przejścia i faktury. Żal było tego nie zostawić. Odsłonięte cegły połączyliśmy ze stylem industrialnym i skandynawskim w bardziej szorstkim wydaniu. W rezultacie powstał stylistyczny miks z piękną, starą cegła na pierwszym planie.
Najlepszy pomysł... Wyspa kuchenna – dzięki temu, że nie jest przyklejona do ściany wnętrze nabrało oddechu. Może nie da się przy niej usiąść, ale ładnie kształtuje przestrzeń. Potężna drewniana szafa w kuchni - będzie się ładnie starzeć i wszytko się tam mieści. Przejściowa garderoba w sypialni, ale bez ściany. Szafy wydzielone są tkaninami.
Największe wyzwanie... Dopilnowanie wykonania tych wszystkich niespotykanych elementów jak “odymione” ściany, “grzyb” na ścianie (sama musiałam go ostatecznie wymalować), zardzewiałe blachy. Spotkaliśmy się z dużym niezrozumieniem ze strony wykonawców i ciągle musieliśmy ich zapewniać, że będzie dobrze.
18
Architekt Projekt i...
Fotograf Sylwia Liana
GDZIE? Kraków
KTO TU MIESZKA? mieszkanie pod wynajem dla dwóch osób
ILE METRÓW? 86 m2
Stare mury jednej z kamienic przy krakowskim rynku dostały drugie życie. Chropowata faktura cegieł pokryta została farbami: białą i czarną. Przy podłodze zaś znak rozpoznawczy wnętrza - wzór imitujący przydymienie. Skandynawskie inspiracje przeplatają się tu z dodatkami w stylu loft. Surowy klimat łagodzą miękkie tkaniny i drewno.
Wczytywanie rekomendacji...