Eleganckie wnętrze w warszawskiej kamienicy

Eleganckie wnętrze w warszawskiej kamienicy

MÓWI WŁAŚCICIEL
Mood Works

Inspiracje... Dorota Kuć: Inspiracje czerpię z podróży, świata teatru, sztuki i oczywiście z architektury. Architektura to dla mnie nie tylko bryły, style czy układy ścian, ale wszystko, co przestrzenne i oddziałujące na zmysły - dlatego inspirujące są dla mnie również symetryczne kształty, miękkie formy, szlachetne tkaniny czy choćby subtelny zapach materiałów.
Twoje potrzeby... Chciałam stworzyć otwarte, niebanalne wnętrza, wypełnione sztuką, która będzie stymulowała kreatywne myślenie i zachęcała do ciągłego działania. Zależało mi na tym, by przestrzeń była ciekawa, prawdziwie moja. Taka, do której będę chciała wracać i do której z przyjemnością będą powracać moi goście.
Najlepszy pomysł... Zmiana kolorów ścian! Wierzę, że dobrze dobrany kolor może wpływać na nasze samopoczucie, dlatego już kilkukrotnie przemalowałam wnętrze - na przykład obecny, pudrowy róż na ścianach sypialni kiedyś był szarością ze złotymi motywami, a ściana z czerwonej cegły z czasem pomalowana została na biało. Często boimy się jasnych, żywych kolorów - zupełnie niepotrzebnie, bo to one sprawiają, że wnętrze żyje i zyskuje niepowtarzalny charakter.
Ulubiony przedmiot... Bardzo ciężko jest mi wybrać jeden, konkretny przedmiot, bo najbardziej dumna jestem z mojej kolekcji niebiesko-białej ceramiki, którą kompletuję od lat. Każdy element ma swoją własną historię - chińskie wazy, talerze z podróży do Maroka i Turcji, miseczki z Japonii... Kwieciste motywy i geometryczne wzory utrzymane w jednorodnej kolorystyce stają się piękną dekoracją kuchni.
Najgorszy pomysł... Poprzedni właściciel mieszkania zdecydował się na umieszczenie w łazience narożnej wanny. To ani stylowe, ani praktyczne rozwiązanie, nie broni się nigdy. Oczywiście łatwo było temu zaradzić, po przebudowie w łazience znajduje się prysznic.
Pomysł na mieszkanie... Gdy projektowałam to mieszkanie, chciałam, by jedyną cechą stałą była jego struktura - rama, którą będę mogła dowolnie wypełniać i przekształcać w zależności od potrzeb i nastroju. Bardzo ważne było dla mnie stworzenie przestrzeni, która będzie zbiorem inspiracji i jednocześnie miejscem dla eksperymentów w zakresie aranżacji wnętrz. Moje mieszkanie zmienia się razem ze mną i często podkreślam, że nigdy nie będzie skończone - myśli o kolejnych zmianach już chodzą mi po głowie!
Największe wyzwanie... Przełożenie na praktykę konceptu przestrzeni, która jest spójna, ale łatwo poddaje się mutacjom, zmianom. Po kilku zmianach mogę powiedzieć, że się udało.
13
GDZIE? warszawa
KTO TU MIESZKA? Dorota Kuć, architektka wnętrz (studio Mood Works)
ILE METRÓW? 70 m2
Dorota wraz z Kariną Snuszką tworzy pracownię Mood Works oraz showroom Mood Design. W jej własnym mieszkaniu nie mogło zabraknąć więc dobrego designu i stylowych dodatków. Znalazło się też miejsce na odratowane ze śmietnika przedwojenne fotele i pamiątki z podróży. Ale wnętrze kamienicy z końca XIX wieku zyskało charakter przede wszystkim dzięki kolorom: licznym odcieniom błękitu i pudrowego różu.
Wczytywanie rekomendacji...