zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Kawalerka z miejscem do pracy

MÓWI WŁAŚCICIEL
Karolina Breguła

Inspiracje... Jestem córką żeglarzy. W dzieciństwie napatrzyłam się na łodzie. Razem z ojcem – szkutnikiem pomyśleliśmy o urządzeniu sypialni jak na jachcie – z bakistą, czyli schowkiem. I choć sypialnia ogranicza się do wnęki, to łóżko jest duże i wygodne. Pod materacem mieści się pakowna, otwierana od góry skrzynia. Aby się do niej dostać, trzeba oczywiście zdjąć materac, ale to żaden problem. W przedniej części łóżka znajdują się szafki z klasycznymi drzwiczkami. Takie same zaprojektowałam w pawlaczu w przedpokoju. Jak na jachcie – wykorzystałam każdy centymetr.
Twoje potrzeby... Szczerze mówiąc szukałam większego mieszkania. Mając do dyspozycji jedynie 32 m2 postanowiłam przede wszystkim optycznie je powiększyć. Dlatego całe mieszkanie jest otwarte. Nie chciałam jednak mieszkać w kuchni. Pomyślałam, żeby ograniczyć ją do minimum i nadać jej „pokojowy” charakter. Znajoma projektantka wnętrz – Anna Orłowska doradziła mi, żeby kafelki na ścianie zastąpić lamperią. Jest praktyczna a nie tak „kuchenna” jak glazura.
Najlepszy pomysł... Nie przepadam za wiszącymi szafkami kuchennymi. Wymyśliłam więc, żeby ukryć je we wnęce i zrównać ze ścianą. Ich fronty wykończyłam fornirem w kolorze stołu i krzeseł. Wyglądają jak ozdobny panel. Musiałam wybrać szafki płytsze niż standardowe. Mają głębokość 25 cm. Naczynia ustawiam w jednym rzędzie, łatwo więc do nich sięgnąć.
Ulubiony przedmiot... Pracuję w domu. Potrzebuję komfortu i spokoju. Zbędne przedmioty chciałam ukryć, żeby mnie nie rozpraszały. Jak to zrobić na 32 m2? Udało mi się, wykorzystując odziedziczoną po poprzednich właścicielach bardzo pojemną, zabudowaną szafę w przedpokoju. Odświeżyłam stare, drewniane drzwi i lustro, które dodatkowo powiększa wizualnie przedpokój. Od wewnątrz szafę wzbogaciłam o półeczki i nowoczesne akcesoria. Wykorzystałam każdy centymetr. Inne sprzęty ukryłam w pawlaczu i w schowku pod łóżkiem.
Kawalerka z miejscem do pracy
  CENA: 56,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 132 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 129 ZŁ/m2 ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
6
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? artystka multimedialna
ILE METRÓW? 32 m2
Kawalerka na planie kwadratu miała idealny rozkład – jedno duże pomieszczenie z wydzieloną niewielką łazienką. Gdy Karolina Breguła, która na co dzień tworzy instalacje, fotografie, wideo, weszła tu po raz pierwszy, poczuła dobrą energię.
Kawalerka z miejscem do pracy
  CENA: 48,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 998 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Kawalerka z miejscem do pracy
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 74 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...