Klasyka zawsze na czasie

 Anna Hirszberg
MÓWI ARCHITEKT
Anna Hirszberg
Wstępne założenia... Celem było zbudowanie ciepłego mieszkania, które choć nie jest przeznaczone dla samej inwestorki, to dla przyszłego najemcy będzie ciepłym, prawdziwym domem. Smaczne detale, dobre materiały i racjonalny budżet - tego oczekiwała właścicielka. I to dostała. Proste, ale nie banalne zestawienia barw. Czytelne dominanty w każdym pokoju. Dużo naturalnych materiałów. I światło. MNÓSTWO NATURALNEGO ŚWIATŁA. Ponadczasowo i klasycznie. To były założenia i taki był cel.
Pomysł na mieszkanie... Chcieliśmy oddać przyszłym najemcom mieszkanie gotowe, pełnowartościowe, soczyście domowe, ale jednocześnie umożliwić dodanie swojego akcentu, swobodne przejęcie terytorium. Wystrój jest więc wdzięcznym i chłonnym tłem dla późniejszych detali: książek, zdjęć i innych indywidualnych detali. Połączenie ciepłej, tradycyjnej atmosfery kamienicy, ubranej w unowocześnioną, świeżą, bezpretensjonalną formę. Duży nacisk stawiamy na elementy z duszą - niezależnie od stylu w jakim budowane jest wnętrze, lubimy znaleźć miejsce dla przedmiotów, które mają w sobie jakąś historię lub faktyczną sentymentalną wartość. I podkreślić je. Stąd biblioteczka w salonie, lustro w łazience czy biuro z fotelem w sypialni. Meble projektowane przez nas i materiały w całym mieszkaniu dobrane były tak, by podkreślać wybrane przez inwestorkę skarby i dodawać im wartości tłem, kontrastem, spójnością.
Najlepszy pomysł... Połączenie klasycznych, genialnie utrzymanych perełek z przeszłości ze świeżością i nowoczesną fakturą mebli oraz tkanin. Wyszło pysznie!
Największe wyzwanie... Nie przedobrzyć i w końcu WYBRAĆ - inwestorka udostępniła nam mnóstwo pięknych mebli, przedmiotów, dekoracji - po prostu perełek, ale - jak mówiliśmy na początku - celem było stworzyć przestrzeń i miejsce, które stanie się domem - nie muzeum.
8
GDZIE? Warszawa, Mokotów
KTO TU MIESZKA? pod wynajem
ILE METRÓW? 70 m2
Czy mieszkanie pełne antyków może wyglądać świeżo, nowocześnie i przestronnie? Udało się to w pewnym apartamencie na warszawskim Mokotowie. Piękne stare meble zostały starannie wyselekcjonowane, by jego wnętrze nie przypominało muzeum. Za tło dla unikatowych okazów służą gładkie kremowe ściany i stylizowane zabudowy zaprojektowane przez architektkę. Oto jak mniej znaczy więcej!
Wczytywanie rekomendacji...