Mieszkanie kinomanów

Izabela Niesiołowska Magdalena Olchowik DUID
Wstępne założenia... Podstawowym założeniem było wyburzenie kilku ścian i otwarcie kuchni na salon. Powiększyłyśmy też małą, ciasną łazienkę kosztem garderoby i pokoju do pracy. Z właścicielami wypracowałyśmy motto projektu: „Minimum koloru, maximum przestrzeni”. Stąd też wzięła się decyzja o utrzymaniu całości w odcieniach bieli i czerni. Odwaga klientów pozwoliła nam na jeden wyrazisty akcent. Tapeta w kolorze fuksji w toalecie jest najmocniejszym kolorem w domu.
Pomysł na mieszkanie... Od pierwszych ustaleń wiadomo było, że styl ma być niejednoznaczny, eklektyczny, łączący klasykę z nowoczesnością - klasyczne meble i detale (listwy, dekory, tapeta, żyrandole) z nowoczesną stolarką pod zabudowę i oświetleniem (LEDy, halogeny, listwy z reflektorami).
Najlepszy pomysł... Właściciele to miłośnicy starego kina. Ich filmowe fascynacje postanowiłyśmy wyeksponować wieszając na ścianach wielkoformatowe fotosy. Jedna z fotografii Marylin Monroe maskuje tablice elektryczne, niefortunnie umieszczone przez dewelopera na środku ściany.
Największe wyzwanie... Za największe wyzwanie uznałyśmy całkowite otwarcie przestrzeni i pozbycie się korytarza tak, aby wnętrze było funkcjonalne od samego wejścia.
8
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Joanna - właścicielka Loft 37 i Marcin
ILE METRÓW? 80 m2
Trzypokojowe mieszkanie na warszawskim Wilanowie miało wąski przedpokój i małą łazienką. Po zmianach to otwarta, funkcjonalna przestrzeń w uniwersalnym eklektycznym stylu.
Wczytywanie rekomendacji...